+ 0 -
ADA

استاندار کرمانشاه:

احداث بزرگراه بیستون، تسهیلگر توسعه گردشگری، صنعت و کشاورزی سنقر خواهد بود/ پروژه مسکن سنقر باید طبق زمانبندی پیش برود/ پیشرفت کرمانشاه تنها با اقدام جهادی و تفکر انقلابی میسر خواهد بود


استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگر خواهان پیشرفت کرمانشاه و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم هستیم تنها نسخه روشن آن پذیرش تفکر انقلاب اسلامی و اقدام بر مبنای این تفکر و کار جهادی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "دکتر محمدطیب صحرایی" در جلسه شورای اداری شهرستان سنقر و کلیایی که با حضور سرپرست معاونت عمرانی استانداری و نماینده سنقر در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌های بی بدیل خداوند به کشور ایران است، گفت: اگر از منظر کلان و با دیدی منصفانه وضعیت قبل و بعد انقلاب اسلامی را با یکدیگر مقایسه کنیم و سرعت پیشرفت بعد از انقلاب را هم با کشورهای همتراز بسنجیم، به گستردگی و بزرگی خدمات نظام اسلامی به روشنی پی می‌بریم.

وی افزود: به عنوان یک نمونه در سال‌های پیش از انقلاب پزشکان کرمانشاه بیشتر هندی و بنگلادشی بودند و حتی امکان یک گفت وگوی ساده بین بیمار و پزشک وجود نداشت، ولی به برکت نظام اسلامی امروز مردم این منطقه به صدها پزشک متخصص و امکانات بیمارستانی پیشرفته دسترسی دارند.

دکتر صحرایی ادامه داد: در بعد بین المللی نیز انقلاب اسلامی در مقایسه با بسیاری از کشورها بزرگ دنیا از سرعت پیشرفت بسیار زیادتری برخوردار بوده است و در دوران بحران کرونا میزان مرگ‌های ناشی از این بیماری در ایران اسلامي از کشورهای که مدعی کشف واکسن بودند، بسیار کمتر بود.

وی تفکر انقلابی را بستر ساز پیشرفت و سعادت کشور دانست و گفت: در طول این سال‌ها هر جا که انقلابی عمل کرده‌ایم؛ موفق بوده ایم و هر جایی هم از این تفکر فاصله گرفته‌ایم در استفاده از امکانات و ظرفیت ها ناتوان بوده ایم.

استاندار عنوان کرد: تفکر انقلابی یعنی قدرشناسی از نعمات خداوندی، اتکا به مردم و جدی گرفتن ملت و آن ها را صاحب انقلاب دانستن و اینکه ما می‌توانیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تنگناهای مالی و اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: در این شرایط برای پیشرفت کرمانشاه نیازمند میانبر، خلاقیت و ابتکار هستیم.

دکتر صحرایی گفت: باید با زلال تر کردن عقاید انقلابی و کار جهادی به دنبال تلاش و فعالیت شبانه‌روزی برای حل مشکلات مردم باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پروژه ها باید روزشمار و زمان‌بندی داشته باشند و تاریخ آن‌ها مشخص باشد تا مردم بتوانند بر حسن انجام آن نظارت کنند‌.

استاندار کرمانشاه معیشت و اشتغال، زیرساخت‌ها و مسکن سه حوزه بسیار مهم و مورد نیاز ضروری مردم دانست و گفت:  همه دستگاه‌ها باید با همکاری و همیاری برای تامین مسکن ارزان در قالب طرح نهضت ملی تلاش کنند.  

وی احداث پروژه بزرگراه راه بیستون _ سنقر را یک پروژه بسیار مهم شهرستان سنقر دانست و گفت: این بزرگراه می تواند تسهیل گر بسیاری از حوزه‌ها مانند گردشگری، صنعت و کشاورزی باشد.

دکتر صحرایی مدیریت در ادامه آب و فاضلاب را یک اولویت بسیار مهم دیگر برای پیشرفت سنقر دانست و گفت: پساب تصفیه شده فاضلاب می تواند بخش مهمی از آب صنایع را تامین کند و با توجه به این ویژگی، تکمیل تصفیه خانه‌های شهری از جمله در سنقر با اولویت دنبال می‌شود.اوقات شرعی
آب و هوا