مراسم رونمایی از پوستر دومین جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی شهرستان هرسین در روز شنبه تاریخ 97/11/27 برگزار شد.


دکتر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین : فرهنگ بسیار پویا و اثرگذار است. انجام کار فرهنگی و رویدادهای فرهنگی نیز از اموری مهم و لازم در جامعه می باشد تا آنجا که می تواند مانع از وقوع بسیاری از آسیبهای اجتماعی باشد.

 

این مراسم  با حضور حجت الاسلام دکتر جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،‌حجت الاسلام دکتر اجرایی امام جمعه هرسین ، دکتر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین،‌ بابلی معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،‌دکتر پریسا محمدی معاونت امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی.استان کرمانشاه، تیموری معاونت امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، مهندس اسدی شهردار هرسین،  عسگرپور رییس شورای شهر هرسین، ملکیان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین و تعدادی دیگر از مسئولین و هنرمندان علاقمند در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام دکتر جعفری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن تشکر از مسئولینی که در مراسم شرکت داشتند اعلام داشت: دبیرخانه جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی هرسین دومین سال فعالیت خود را آغاز نموده و بزودی در اسفند ماه سالجاری به پایان می رساند. تاکنون حدود ٥٠ اثر به دبیرخانه ارسال گردیده که مورد بازبینی داوران جشنواره قرار خواهد گرفت و در اختتامیه جشنواره برگزیدگان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.از آقای ملکیان نیز که زمینه این مراسم رونمایی را فراهم آوردند تشکر می نماییم.این جشنواره کار ارزشمندی است که امیدواریم در سالهای آتی بسیار غنی تر به انجام برسد.

در ادامه حجت الاسلام و  دکتر اجرایی-امام جمعه هرسین نیز ابراز داشتند : خدا را شاکریم که جشن پیروزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پشت سر نهادیم و در راه خود همچنان استوار ادامه می دهیم.مسایل فرهنگی و اجتماعی از مسائلی است که برای جامعه مفید و سازنده می باشد. لذا باید آن را مدنظر قرار داده و در حد توان بر جنبه های مختلف آن اهتمام ورزیم.

 دکتر شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین نیز ضمن بیاناتی عنوان نمودند: فرهنگ بسیار پویا و اثرگذار است. انجام کار فرهنگی و رویدادهای فرهنگی نیز از اموری مهم و لازم در جامعه می باشد تا آنجا که می تواند مانع از وقوع بسیاری از آسیبهای اجتماعی باشد.

دکتر پریسا محمدی-معاونت امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز ضمن تشکر از مسئولین شهرستان هرسین که در مراسم رونمایی شرکت نمودند اعلام نمود : باشگاه های کتاب و کتابخوانی نیز در هرسین دارای فعالیت خوبی است که ما در این خصوص نیز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین نیز تشکر و قدردانی می نماییم.لذا در مسیر انجام جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی،‌فعالیت باشگاه های کتاب و کتابخوانی جهت تشویق و ترغیب افراد به مطالعه مانند همیشه خواستار پشتیبانی همیشگی مسئولین محترم در این راستا می باشیم که شهرستان به مثابه ظرفیت خود بتواند برای مردم برنامه های فرهنگی را به نحو احسنت به انجام برساند.

غلامرضا ملکیان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین نیز در پایان ضمن تشکر از تمامی مسئولین و هنرمندان علاقمند در فعالیتهای فرهنگی و هنری ابراز داشتنند : انجام برنامه های فرهنگی و هنری تنها با اقدام یک شخص یا ارگان انجام پذیر نخواهد بود لذا در این میان همکاری و همراهی تمامی مسئولین و هنرمندان علاقمند به رشته های هنری مختلف را می طلبد. دومین جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی هرسین نیز از رویدادهای مهم فرهنگی می باشد که با افتتاح دبیرخانه دایمی آن امسال نیز اجرایی گردیده است.

در این مراسم پس از نشستی که بین مسئولین صورت گرفت در پایان از پوستر دومین جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی هرسین رونمایی گردیده و از مسئولین همراه و حمایتگر در عرصه های فرهنگی هنری تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

 اوقات شرعی
آب و هوای هرسین