نسخه آزمایشی8هزار اصله نهال در شهرستان قصرشيرين غرس شد


به مناسبت هفته منابع طبیعی و هم زمان با 15 اسفند روز درختکاری، 8 هزار اصله نهال روز سه شنبه در آئینی در شهرستان قصرشیرین غرس شد.

 معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین در حاشیه آیین روز درختکاری، گفت: هشت هزار اصله نهال از انواع گونه های گرمسیری شامل اوکالیپتوس، خرزهره، نخل تزئینی، آکاسیا و کهور در شهرستان مرزی قصرشیرین غرس شد.
نعمت الله نازپرورده اظهار کرد: کاشت این گونه های درختی به منظور توسعه جنگل کاری حاشیه راه کربلا در مسیر جاده قصرشیرین به مرز خسروی با یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار انجام شد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: طرح ملی جنگل کاری با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و توسعه درختکاری، با کمک سازمان‌های مردم نهاد و دوست داران طبیعت در این شهرستان مرزی اجرا شده است.
نازپرورده، با تاکید بر لزوم صیانت از عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست، افزود: همسو با حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، با سودجویان و متجاوزان به عرصه‌های ملی برابر قانون به شدت برخورد می‌شود.
این آئین با حضور مسئولان دستگاه های اجرایی، سازمان های مردم نهاد، دانش آموزان و اعضای جمعیت هلال احمر برگزار شد.
شهرستان قصرشیرین با 27 هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه ، دارای 161 هزار و 300 هکتار اراضی منابع ملی و طبیعی شامل 154 هزار و 800 هکتار مرتع و شش هزار و 500 هکتار جنگل کاری است.اوقات شرعی
آب و هوا