29 هزار و 500 هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده احداث شد


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کرمانشاه، از ساخت 29 هزار و 500 واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده استان از زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 داد.

بابک عاطفی روز دوشنبه در حاشیه معرفی سرپرست جدید بنیاد مسکن قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازسازی واحدهای مسکونی در سطح روستاهای زلزله زده استان کرمانشاه پایان یافته و در سطح شهر نیز ساخت واحدهای مسکونی 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی، از اتمام عملیات تعمیر واحدهای تعمیری آسیب دیده ناشی از زلزله 7.3 ریشتری غرب کرمانشاه خبرداد و اظهار کرد: تمامی مالکان این واحدها به بانک های عامل معرفی و با استفاده از تسهیلات نسبت به تعمیر منازل خود اقدام کرده اند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: هم اکنون کار ستادهای معین بازسازی دیگر استان های مستقر در مناطق زلزله زده تقریبا پایان یافته و این ستادها در حال تحویل و واگذاری ادامه کار به بنیاد مسکن استان کرمانشاه و بازگشت به استان های خود هستند و پیش بینی شده که ساخت واحدهای شهری در مناطق زلزله زده نیز تا پایان امسال به اتمام برسد.

**واگذاری 67 قطعه زمین به مستاجران زلزله زده واحدهای تخریبی 
فرماندار قصرشیرین نیز از واگذاری 67 قطعه زمین برای ساخت واحد مسکونی به 134خانوار مستاجر واحدهای تخریبی آسیب دیده ناشی از زلزله سال 96 خبر داد.
مرادعلی تاتار در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به هر 2 مستاجر، یک قطعه 150 تا 200 متری واگذار شده تا در قالب ساختمان 2 طبقه و استفاده از تسهیلات زلزله همانند واحدهای تخریبی احداث شود.
وی همچنین از اتمام کار بازسازی واحدهای تخریبی روستایی ناشی از زلزله 7.3 ریشتری خبر داد و گفت: به استثنای چهار روستای تخریبی زلزله 6 و 4 دهم ریشتری دیماه پارسال قصرشیرین کار ساخت واحدهای احداثی در دیگر روستاها پایان یافته است.
وی گفت: کار ساخت منازل شهری نیز 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به پیشرفت کار تا پایان امسال شاهد اتمام روند بازسازی این واحدها خواهیم بود.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: مالکان واحدهای آسیب دیده محله های حاشیه نشین «پالی آباد»، «پشت امیدوار» و فازهای سه و چهار قصرجدید نیز با الحاق این محله ها به شهر هم اکنون برای صدور سند به ثبت اسناد معرفی شده و مراحل پایانی را می گذرانند و به آنها تسهیلات زلزله همانند دیگر مالکان واحدهای آسیب دیده پرداخت می شود تا نسبت به تعمیر و بازسازی واحدهای خود اقدام کنند. 
تاتار همچنین خواستار تسریع در تکمیل 300 واحد مسکن مهر و واگذاری آن ها به مردم شد.
وی عنوان کرد: در زلزله پارسال در مجموع 960 واحد مسکونی تخریب شد که از واحدهای تخریبی، 650 واحد مسکونی شهری و 310 واحد مسکونی روستایی است.
امروز با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه، «عباس احمدیان» به عنوان سرپرست جدید بنیاد مسکن قصرشیرین معرفی و از زحمات منوچهر فرامرزی مدیر سابق این اداره قدردانی شد.اوقات شرعی
آب و هوا