نسخه آزمایشیهزار هکتار از شبکه‌های سد تنگه حمام قصرشیرین تا یکسال آینده افتتاح می‌شود


مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هزار هکتار از شبکه‌های آبیاری پایاب سد تنگه حمام در شهرستان قصرشیرین تا یکسال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد حاج رسولیها روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از سد تنگه حمام و شبکه های پایین دست این سد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: از مجموع سه هزار هکتار از شبکه های آبیاری زیر دست سد تنگه حمام در شهرستان قصرشیرین یک هزار هکتار آن وارد مدار شده که بازدید امروز در راستای تعیین برنامه زمانبندی برای مابقی شبکه های پروژه است.                               وی اظهار داشت: از ۲ هزار هکتار باقی مانده نیز یک هزار تا سال آینده به بهره برداری می رسد و در تلاش هستیم تا برای یک هزار هکتار آخر نیز تامین اعتبار لازم را داشته باشیم و در این خصوص قول مساعد می دهیم.

                                                                         

فرماندار قصرشیرین نیز گفت: سد تنگه حمام (شهدای گمنام) در فاصله ۱۷ کیلومتری قصرشیرین قرار دارد و آب سه هزار هکتار از اراضی این شهرستان را تامین می کند.

مرادعلی تاتار افزود: سد تنگه حمام از نوع مخزنی خاکی سنگریزه ای با هسته رسی است، توانایی ذخیره ۴۴ میلیون متر مکعب آب در سال را دارد که کار ساخت سد تنگه حمام از سال ۸۴ با ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار توسط شرکت پیمانکار جهاد نصر کرمانشاه آغاز شد.
 وی اظهار داشت: شبکه های تحت پوشش سد شهدای گمنام شامل کانال‌های RPC و LPC و همچنین شبکه تحت پوشش ایستگاه پمپاژ باباهادی است که در مجموع ۲هزار و ۹۰۰هکتار است که شبکه های اصلی و فرعی آن توسط سازمان جهاد کشاورزی به اتمام رسیده است.

تاتار افزود: شبکه RPC شامل یک هزار هکتار به طور کامل اجرا شده و ایستگاه ها به بهره برداری رسیده ولی ۲ ایستگاه در ۸۰۰ هکتار اراضی باباهادی احداث نشده و در شبکه LPC نیز به میزان یک هزار و ۱۰۰هکتار ایستگاه ها باقی مانده است.

                                                                                

دولت خدمات خوبی ارایه کرده است 

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: دولت خدمات بسیار خوب و طرح های قابل توجهی ارایه کرده که منشا خیر و برکت برای منطقه و مردم است.

شهریار حیدری افزود: از مجموع طرح های دولت یکی، ۲ درصد پیشرفت فیزیکی آن مانده که انتظار است چند درصد باقی مانده تکمیل و به انجام برسد.

 وی اظهار داشت: شبکه های سد تنگه حمام پیشرفت خوبی داشته اما تکمیل نشدن این طرح باعث شده کشاورزان بهره برداری نداشته باشند که انتظار است وزارتخانه با اتخاذ تمهیدات درصدهای باقی مانده را تکمیل کند تا منشا خیر برای مردم زجر کشیده این منطقه که سال ها سختی متحمل شده اند، بشود.اوقات شرعی
آب و هوا