نسخه آزمایشیفرماندار قصرشیرین از توزیع 50 تخته چادر در بخش مرزی سومار خبرداد


فرماندار قصرشیرین از توزیع 50 تخته چادر برای اسکان موقت در بین زلزله زدگان بخش مرزی سومار با توجه به آسیب دیدگی منازل آن ها در پی زمین لرزه های اخیر که در این بخش به وقوع پیوست، خبر داد.

فرامرز اکبری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:در اثر زلزله 5.6 دهم ریشتری و پس لرزه های ناشی از آن، ساختمان بخشداری، شهرداری و تعدادی از واحدهای مسکونی دچار خسارت شد که بنیاد مسکن تهران به عنوان معین بازسازی شهرستان قصرشیرین در حال برآورد دقیق میزان خسارت های وارده به ساختمان های اداری و شخصی است.
وی با بیان این که این زلزله ها تنها خسارت مادی در بر داشته است، اضافه کرد که گروه های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند و در حال بررسی دقیق میزان خسارت وارده ناشی از زلزله اخیر هستد.
فرماندار قصرشیرین، از آماده باش مراکز درمانی، دستگاه های امدادی و اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان خبر داد و گفت که در صورت نیاز به زلزله زدگان خدمت ارائه می شود.
اکبری همچنین از نصب دستگاه لرزه نگار در محل بخشداری سومار خبر داد.
در پی وقوع زلزله های متعدد روز گذشته در بخش مرزی سومار تاکنون، مردم شهرستان های قصرشیرین و گیلانغرب از ترس در چادرهای اسکان موقت، معابر، خیابان ها و بوستان ها حضور دارند.
در پی وقوع زلزله 5.6 دهم ریشتری در بخش مرزی سومار 13 تن در شهرستان گیلانغرب مصدوم شدند.
شهرستان مرزی قصرشیرین در غرب کرمانشاه با 2 بخش مرکزی و سومار - نفت شهر، در مجموع 27 هزار تن جمعیت دارد.
بخش سومار هم اکنون دارای 9 روستا با 150 خانوار جمعیت است.
از ساعت 10 و 29 دقیقه صبح امروز تاکنون حدود 80 پس لرزه در منطقه مرزی سومار قصرشیرین به وقوع پیوست که بزرگترین آن 5.6 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) قدرت داشت.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان نیز که در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد، باعث کشته شدن 620 تن و مصدومیت 12 هزار و 386 نفر شد.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.اوقات شرعی
آب و هوا