نسخه آزمایشیبیش از ۱۱ هزار بیمار ایام اربعین در قصرشیرین ویزیت شدند


فرماندار قصرشیرین گفت: در ایام اربعین امسال ۱۱ هزار و ۶۳۱ بیمار در بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی این شهرستان ویزیت شده و از خدمات درمانی استفاده کردند.

مرادعلی تاتار روز چهارشنبه در جلسه کارگروه بهداشت و درمان قصرشیرین با قدردانی از خدمات صورت گرفته از سوی پرسنل بهداشت و درمان افزود: موقعیت شهرستان مرزی و وجود ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان با عراق و باتوجه به اینکه قصرشیرین یک منطقه گرمسیری است و به عنوان قشلاق پذیرای جمعیت چند هزار نفری عشایر است می تواند زمینه بروز و انتقال بعضی بیماری ها باشد.

 وی اظهار داشت: با توجه به انجام اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی شاخص های این شهرستان در این خصوص بسیار بالا بوده و تقویت شاخص‌های بهداشتی نیازمند هم افزایی دستگاه های مختلف است.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: مقوله سلامت و بهداشت مردم مهم ترین موضع جامعه است و ادارات باید برای تقویت شاخص های بهداشتی در شهرستان تعامل و همکاری خوبی داشته باشند.
تاتار در ادامه از فعالیت خانه های مشارکت به منظور تقویت محلات برای شناسایی آسیب های بهداشتی خبر داد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین هم در این جلسه گفت: سه مورد مشکوک مبتلا به بیماری آنفلوانزا در این شهرستان شناسایی شد که پس از مداوا و درمان از بیمارستان مرخص شدند.
دکتر رضا منصوری افزود: آنفلوانزا چالش این فصل است از این رو مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه باید برای مقابله با آن افزایش پیدا کند.
وی گفت: بیماران قلبی و عروقی، بیماران تنفسی، کودکان و کسانی که دارای مشکلات تنفسی هستند در این بیماری آسیب پذیر هستند.اوقات شرعی
آب و هوا