نسخه آزمایشی

با هدف پیگیری طرح های عمرانی و همچنین مسائل مربوط به بعد از وقوع زلزله برگزار شد.

جلسه بررسی مسائل بخش مرکزی شهرستان دالاهو


صبح آخرین روز دیماه96 در سالن جلسات فرمانداری با حضور فلاحت پیشه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تاتار فرماندار دالاهو، صیدمحمدی بخشدارمرکزی دالاهو و مدیران ادارات و شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران؛ جلسه ای به منظور بررسی مسائل بخش مرکزی شهرستان دالاهو در سطح روستا و با هدف پیگیری طرح های عمرانی و همچنین مسائل مربوط به بعد از وقوع زلزله برگزار شد.

در این جلسه برای تصمیماتی که اتخاذ شده است، تقسیم کار صورت گرفت، به این ترتیب که قسمتی از کارها توسط فرماندار و بخشدار و روسای ادارات شهرستان پیگیری و انجام می شود و قسمتی از کار توسط نمایندگان مردم پیگیری خواهد شد تا مسائل بودجه ای و مصوبات حل شود.

فلاحت پیشه در ادامه گفت: وظیفه ماست که پیگیر اجرای مصوباتی باشیم که توسط دولت گذاشته می شود تا بتواند برای مردم تبدیل به امتیاز شوند، از جمله  مصوباتی که برای زلزله زدگان در مورد حق سکونت موقت و دائم، حق معیشت و امهال وامهای بانکی گذاشته شده است.

وی افزود: کوتاهی هایی که در اجرای مصوبات مربوط به مناطق زلزله زده در بعضی ادارات صورت گرفته است تخلف محسوب می شود و فرمانداران می توانند حکم توبیخ صادر کنند.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به وامهای چند هزار میلیاردی که به افراد معدودی پرداخت شده است گفت در حال حاضر 110هزار میلیارد تومان معوقات بانکی در کشور داریم؛ اما مبلغ وامهایی که قرار است امهال شوند 1500 میلیارد تومان است و قرار است بعد از دوسال روند پرداخت اقساط از سر گرفته شود و غالباً وامهای خوردی هستند که مردم برای حل مشکلات کار و کشاورزی و غیره دریافت کرده اند و باید امهال بشود.

 

فلاحت پیشه در نهایت از عدم نیاز به پیگیری در سطوح بالا برای اجرای مصوبات مربوط به زلزله زدگان ابراز امیدواری کرد.اوقات شرعی
آب و هوا