نسخه آزمایشی

نقش مشارکتی مردم در همکاری با دستگاههای اجرایی

بارندگی شدید در راه است.


شهروندان گرامی نهایت دقت و مراقبت را از خود در برابر تهدید سیل داشته باشند و چنانچه در این خصوص احساس خطر می کنند در اماکن پیش بینی شده سکونت پیدا کنند و در صورت فقدان زمینه اسکان در روستاها با بخشداریها و جمعیت هلال احمر شهرستان برای رسیدگی تماس بگیرند.

با نظر به در پیش بودن سامانه بارشی و شدت بارندگیها در روزهای یازدهم و دوازدهم فروردین ماه توجه به رعایت موارد ذیل از سوی مردم بسیار مهم و ضروریست.

۱ -آگاهی و هوشیاری به خطرات این رویداد طببعی در افکار و رفتار مردم اعم از جامعه شهری و روستایی باید به یک باور عمیق برسد و بر اساس این باور برای مقابله با تهدیدات آن آمادگی لازم را به عمل آورند. که به حمدالله مردم شهرستان از این آمادگی برخوردارند و با تدابیر عقلایی با این پدیده برای کاهش خطرات برخورد خواهند کرد.

 ۲ -همانطوریکه مردم عزیز اطلاع دارند شهرها و روستاهای شهرستان در یک ناحیه کوهستانی و نیمه کوهستانی قرار دارند و به علت شدت بارندگیهای در پیش، جاری شدن سیل از شیارها، دره ها و ارتفاعات از شدت بیشتری برخوردار است و لذا حضور در نواحی کوهستانی و عبور از نقاط سیل آسا میتواند خطرساز باشد با این وجود شهروندان فهیم باید از قرار گرفتن و یا ورود به این نقاط حادثه خیز جدا پرهیز نمایند.

۳- دامداران و آبزی پروران در زمینه حفظ و صیانت از دام و مزارع پرورش ماهیهای خود در مقابل خطرات سیل باید به توصیه های امور عشایری، جهاد کشاورزی و شیلات که تاکنون از طریق رسانه ها انتشار یافته است توجه ویژه داشته و این توصیه ها را با دقت مورد توجه و عمل قرار دهند.

۴ -مدارس، سالن های ورزشی، تکیه ها و جم خانه ها در حوزه شهرستان آماده برای اسکان اضطراری هستند. خانواده هایی که احساس خطر می کنند می توانند در این اماکن اسکان پیدا نمایند.

۵ - در جلسات شورای هماهنگی مدیریت شهرستان دهیاران روستاهای شهرستان نسبت به اهمیت و حساسیت روزهای اشاره شده برای اداره بهتر روستاها با مشارکت و همکاری اهالی محترم جامعه روستایی توجیه شده اند، انتظار دارد مردمان خوب و تلاشگر روستاها نهایت همکاری با دهیاران به عنوان مدیران بحران روستاها داشته باشند.

۶ - ساکنین واحدهای مسکونی فرسوده نهایت دقت و مراقبت از خطرات ناشی از هرگونه تهدید سیل از خود داشته باشند و چنانچه در این خصوص احساس خطر می کنند می توانند در اماکن پیش بینی شده سکونت پیدا کنند و در صورت فقدان زمینه اسکان در روستاها با بخشداریها و جمعیت هلال احمر شهرستان برای رسیدگی تماس بگیرند.

۷ - فیلم و عکس گرفتن در شرایط خطر ساز هنر نیست.، هنر آنست که جان را در تعرض بلایا مصون داشت. پس ورود شهروندان و بویژه گردشگران به حریم رودخانه ها، بخصوص در مواقع سیلابی شدن برای عکس و فیلم گرفتن ،جان را با مخاطرات مواجه میسازد 

توقع میرود همه برای حفط جان رعایت اصول ایمنی کنیم.  فرماندار
اوقات شرعی
آب و هوا