استانداری کرمانشاه
يكشنبه 6 فروردين 1396   09:51:28
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
فرماندار
علیرضا ایزدی فرماندار شهرستان کنگاور
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 348368
تعداد بازديد از سايت: 21421669
تعداد بازديد زيرپورتال: 348368
اين زيرپورتال امروز: 72
در امروز: 5856
اين صفحه امروز: 72
اخبار
1395/7/14 چهارشنبه فرماندار: توسعه شهر کنگاور نیازمند نگاه متمایز مسوولان است جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار کنگاور برگزار شد

علیرضا ایزدی روز سه شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار کنگاور با بیان اینکه وضعیت شهری کنگاور مطلوب نیست، ابراز داشت: آسیب هایی که به بدنه بافت ایت شهر در سال های گذشته وارد آمده است قابل کتمان نیست.

وی با اشاره به اینکه بافت قدیمی و اصلی شهر دچار یک از هم پاشیدگی شده که باید مسوولان شهری فکری اساسی و عملی در این راستا کنند، افزود: بخش عمده ای از شهر چند هزار ساله کنگاور از پارامترهای توسعه عقب مانده است.

وی گفت: برخی از محلات شهر کنگاور با وجود اینکه در حاشیه شهر قرار ندارند ولی تمام مشکلات حاشیه نشینی را دارا هستند.
به گفته ایزدی؛ نبود آینده نگری در برنامه ریزی گذشته و نداشتن تمایل مردم برای بهسازی واحدهای فرسوده خود دلیل مشکلات موجود در این بافت ها محسوب می شود.
رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه نیز، از وجود 2 هزار و 300 هکتار بافت فرسوده در استان خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از 400 هزار نفر از ساکنان استان در بافت های فرسوده و ناکارآمد زندگی می کنند.
محمدحسین امیری، افزود: همه ارگان های دخیل در بافت فرسوده از سوی دولت مکلف شدند تا در قالب یک ستاد برنامه ها و اهداف خود را در زمینه احیا تعریف کرده و هم افزایی لازم را داشته باشند.
وی اظهار کرد: رسالت راه و شهرسازی تسهیل گری و حمایت جریان بازآفرینی است و اجرای آن برعهده همه دستگاه های ذیربط به ویژه شهرداری است.
وی اظهار کرد: محلات غم تسلی، خرمنجا، باغجمیله و پاشاخانی در کنگاور به عنوان محلات فرسوده شناسایی شدند.
شهرستان تدین و تمدن کنگاور با جمعیتی افزون بر 85 هزار نفر در 94 کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است و دروازه ورودی این استان غربی محسوب می شود.
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.