استانداری کرمانشاه
شنبه 5 فروردين 1396   04:36:38
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
فرماندار

یاورمحمدی   فرماندار شهرستان سنقرو کلیایی
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 387847
تعداد بازديد از سايت: 21406180
تعداد بازديد زيرپورتال: 387847
اين زيرپورتال امروز: 67
در امروز: 2454
اين صفحه امروز: 67
اخبار

1395/10/15 چهارشنبه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:/ طرح تحول نظام سلامت موجب رفع نگرانی مردم شد رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت:در شرایطی که تمام زیر ساختها و تجهیزات پزشکی بیمارستانها فرسوده بودند و وحشت ازهزینه های بالای درمان، مردم را از مراجعه به بیمارستان منصرف می کرد، اجرای طرح تحول سلامت موجب رفع نگرانی مردم شد.

دکتر حسین کریم روزسه شنبه در جلسه بررسی وضعیت بهداشت و درمان سنقرو کلیایی افزود: همچنانکه در تمام خانواده ها اولویت اول، پرداختن به درمان هریک از افراد بیمار است، اولویت اول دولت تدبیر و امید هم که انسانی، عقلانی و منطقی  می باشد، درمان بیماران افراد جامعه قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در 2 سال گذشته اعتبارات بسیار زیادی در حوزه های مختلف بهداشت و درمان هزینه شده است گفت: در گذشته اورژانسها مملو از بیماران با حد اقل امکانات، کمبود تخت های آی سی یو و اتاقهای عمل و نوبت های بسیار طولانی و کمبود تخت های بیمارستانی و... بود که در این مدت فقط 76 تخت آی سی یو در استان راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از به کار گیری تمامی ظرفیتها برای جبران کمبود در حوزه درمان خبر داد و گفت: نوسازی و تکمیل تجهیزات درمانی در شهرستانها و انجام کارهای بسیار ارزشمند در بحث زیر ساختها موجب تشویق متخصصان برای خدمت در شهرستانها شد.

وی بحث پیشگیری از بیماری را مهم دانست و گفت: وزارت بهداشت به تنهایی قادر به انجام آن نیست بلکه تمامی سازمانها و تک تک افراد جامعه بایستی در این زمینه ورود پیدا کنند تا با فرهنگ سازی از منشاء بسیاری از بیماریها بخصوص تصادفات جلوگیری شود.

دکتر کریم از فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم سنقرو کلیایی که با ایجاد فضای همدلی و آرامش مسیر رشدو ترقی شهرستان را فراهم کرده اند قدر دانی نمود.

اجرای طرحهایی از قبیل راه اندازی سیستم پرونده سلامت، سیستم ارجا، نشانگرهای تغذیه ای، طرح روستای سالم، هتلینگ بیمارستانها، احداث زایشگاهها مطابق با آخرین استانداردها در شهرستانها، راه اندازی دستگاه رادیو تراپی در روزهای آینده و رفع مشکلات بیماران سرطانی در بیمارستان امام رضا(ع) و... از دیگر برنامه های اجرا شده در 2 سال گذشته است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی آنها راذکرکرد.

فرماندارسنقرو کلیایی هم ورود یک هزار میلیارد ریال تجهیزات پزشکی به استان کرمانشاه دردولت تدبیر و امید رابه عنوان خدمت بسیار ارزشمند به مردم دانست و اهمیت بحث پیشگیری را برای کاهش هزینه های دولت مورد تاکید قرارداد.

یاور محمدی گفت: فرهنگ سازی در خصوص آماده کردن مردم در مقابله با مخاطرات، تغییر سبک زندگی در مصرف مواد غذایی از مواردی است که انجام آنها با اعتبارات بسیار کمتر ازهزینه های درمان قابل اجراست.

وی با قدردانی از تلاش و پیگیریهای نماینده مردم در حوزه بهداشت و درمان گفت: حداقل 30 درصد هزینه های خانوارها در حوزه درمان می باشد و در اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد کاهش چشمگیر این هزینه ها هستیم.

فرماندار سنقرو کلیایی آثار طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان را تشریح کرد و گفت: حضور تمام وقت پزشکان متخصص در بخشهای مختلف بیمارستان، اجرای هتلینگ بیمارستان، خرید دستگاههایی از قبیل ماشین بی هوشی، اتو آنا لیزر، سی تی اسکن، ویدئو کاسترو سکوپی، سونوگرافی، آمبولانس و 4 دستگاه دی سی شوک، تجهیز آزمایشگاه، ساخت 13 باب خانه بهداشت روستایی، راه اندازی پایگاههای سلامت، تجهیز تمامی مراکز بهداشتی درمانی روستایی به تجهیزات نمونه گیری و نوار قلب، راه اندازی بخش پاتولوژی و دانشکده پرستاری و... که با اعتبار بیش از 75 میلیارد ریال انجام شده است.

محمدی افزود: طرحهای دیگری نیز در حوزه بهداشت و درمان با اعتبار 30 میلیارد ریال در حال اجرا هستند.

امام جمعه سنقرو کلیایی نیزبا قدردانی از مجموعه دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان، موضوع بیمارستان، دارو، درمانگاه و... را از مسائل بسیار مهم و حساسی که امروز از ضروریات زندگی مردم شده است عنوان کرد و عنایت ویژه به این مسائل را مورد تاکید قرارداد.

حجت الاسلام مجید صفدری تقویت راهکارهای پیشگیری از بیماریها را مهم دانست و گفت: تقویت باورها و اعتقادات مردم در حوزه سلامت و اصلاح روش زندگی مردم می تواند درکاهش بیماریها و نیاز کمتر به دارو و پزشک را به دنبال داشته باشد.

منبع: روابط عمومی فرمانداری سنقرو کلیایی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.