استانداری کرمانشاه
يكشنبه 6 فروردين 1396   10:01:10
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
فرماندار

یاورمحمدی   فرماندار شهرستان سنقرو کلیایی
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 388202
تعداد بازديد از سايت: 21421845
تعداد بازديد زيرپورتال: 388202
اين زيرپورتال امروز: 190
در امروز: 6032
اين صفحه امروز: 190
اخبار1395/10/13 دوشنبه فرماندار سنقرو کلیایی دوره های آموزش فرش بافی در روستاهای سنقرو کلیایی برگزار می شود فرماندار سنقرو کلیایی گفت: به منظور احیاء صنعت فرش دست باف و ایجاد اشتغال، دوره های آموزش تکمیل مهارت فرش بافی در تعدادی از روستاهای این شهرستان برگزار شده است.

یاورمحمدی دربازدید از کار گاه آموزش فرش دست باف در روستای لنجاب از توابع سنقرو کلیایی افزود: این دوره های آموزشی به همت اداره صنعت، معدن و تجارت و توسط شرکت تعاونی فرش دست باف روستایی از محل اعتبارات شهرستان برگزارمی شود.

وی گفت: با توجه به نیازروستائیان به درآمد بیشتر به دلیل افزایش مخارج خانواده های روستایی به دلیل تغییر در سبک زندگی و نیازهای فرزندان آنها، رونق فرش دست باف برای ارتقاء درآمد و کیفیت سطح زندگی روستائیان لازم و ضروریست.

فرماندار سنقرو کلیایی شرکت روستائیان در کلاسهای آموزش و آگاهی آنها از نحوه انتخاب نوع فرش، نقشه و مصالح آن برای ارتقاء کیفیت و فروش بهتر را مورد تاکید قرارداد.

محمدی از حمایت فرش بافان فعال روستایی با اختصاص تسهیلات بانکی با سود پایین خبر داد.

رئیس شرکت تعاونی فرش دست باف روستایی سنقرو کلیایی هم گفت: تا کنون در روستاهای حسین آباد امجدی، کلسفید و لنجاب با شرکت 120 نفر، دوره های تکمیل مهارت قالی بافی برگزار شده و ادامه این کار در صورت اختصاص اعتبار در 17 روستای دیگر هم برنامه ریزی شده است.

قدرت الله احمدی افزود: در پایان دوره ها در صورت تمایل فرش بافان، امکانات فرش بافی از قبیل مواد اولیه، دار قالی و نقشه در اختیار آنها قرارداده خواهد شد و فرش های بافته شده نیز به صورت تضمینی با قیمت مناسب ازآنها خریداری می شود.

منبع: روابط عمومی فرمانداری سنقرو کلیایی
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.