استانداری کرمانشاه
سه شنبه 8 فروردين 1396   16:30:11
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
منوی اصلی
تعداد بازديد اين صفحه: 3227579
تعداد بازديد از سايت: 21451144
تعداد بازديد زيرپورتال: 3601656
اين زيرپورتال امروز: 1984
در امروز: 9143
اين صفحه امروز: 1859
تعداد بازديد اين صفحه: 190
1395/10/19 يكشنبه تاکید معاون استاندار: نقش محوری پژوهش را در اجرای طرح ها مورد توجه قرار دهیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تاکید کرد: باید همواره نقش محوری پژوهش را در اجرای طرح ها و برنامه ریزی ها مورد توجه قرار دهیم.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ مهندس رضا رحیمی در جلسه کارگروه تخصصی آموزش ، پژوهش ، فنآوری و نوآوری استان با تاکید بر نقش مهم و محوری پژوهش در اجرای طرح ها و توسعه افزود: باید همواره نقش پژوهش را در اجرای طرح ها مورد توجه قرار دهیم زیرا این مهم توسعه و پیشرفت را به دنبال دارد.

وی با اشاره به نقش موثر طرح های پژوهشی در اجرای برنامه ها گفت: باید با نگاه به کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه های مختلف به ویژه بخش کشاورزی بپردازیم زیرا انجام این قبیل کارها علاوه بر کمک به توسعه و پیشرفت، منجر به حل سریعتر مسائل نیز خواهد شد.

مهندس رحیمی گفت: در اجرای طرح های پژوهشی باید حتماً طرح های نیمه تمام مورد اولویت قرار گیرند و اعتبار پژوهشی به چنین طرح هایی تخصیص پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: با توجه به علاقه ای که به کارهای پژوهشی و تحقیقاتی دارم نگاه ویژه ای به این بخش خواهم داشت و مدیران ذیربط باید برنامه ها و طرح های خود را در این زمینه با دقت اجرایی و عملیاتی نمایند.

وی تصریح کرد: طبق توافقات صورت گرفته با جهاددانشگاهی مقرر شده که 50 درصد اعتبارات مورد نیاز اجرای طرح های پژوهشی از طریق جهاددانشگاهی و 50 درصد هم از طریق منابع استانی تامین شود لذا ضروری است که دیگر دانشگاه ها هم ملزم به تخصیص اعتبارات برای بررسی و تصویب طرح های تحقیقاتی و پژوهشی شوند.

مهندس رحیمی همچنین با اشاره به برگزاری هفته پژوهش در ماه گذشته در استان گفت: در هفته پژوهش امسال استان، برای اولین بار یک کار مستندسازی صورت گرفت و تمامی کارها، برنامه ها، اقدامات ، مکاتبات و هر آنچه که مربوط به هفته پژوهش بود، مستندسازی شده که این کار می تواند تجربه ای موفق برای استفاده در برگزاری هفته پژوهش در سال های آینده باشد.

وی افزود: استفاده از این تجربیات منجر به برگزاری بهتر و باشکوهتر هفته پژوهش در آینده خواهد شد زیرا نظم در امور جزء دستورات دینی است و می تواند به بهتر شدن امور کمک کند.

در این جلسه اولویت های طرح های تحقیقاتی دستگاه های اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

بیشترآرشیو اخبار
نسخه قابل چاپ
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.