استانداری کرمانشاه
شنبه 5 فروردين 1396   04:42:53
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
فرماندار
فرامرز اکبری
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 345546
تعداد بازديد از سايت: 21406277
تعداد بازديد زيرپورتال: 345546
اين زيرپورتال امروز: 52
در امروز: 2551
اين صفحه امروز: 52
اخبار
1395/10/22 چهارشنبه فرماندار قصرشیرین: دولت در حوزه بهداشت و درمان انقلاب بزرگی ایجاد کرد فرماندار قصرشیرین گفت: دولت دکتر روحانی با اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و درمان، انقلاب بزرگی در کشور ایجاد کرد. فرامرز اکبری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در بخش سلامت، افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب همواره بر این بود که هزینه های درمان را بر مردم تحمیل نکنیم که با اجرای طرح تحول نظام سلامت، این مهم عملیاتی شد. 
وی اظهار کرد: تنها دولتی که توانست با جرات و جسارت این کار را انجام دهد دولت یازدهم بود هرچند اجرای این طرح مهم هزینه های هنگفتی را برای دولت در بر داشت. 
وی گفت: دولت دکتر روحانی با این کار دسترسی آسان و ارزان به مراکز درمانی و بهداشت را برای مردم ایجاد کرد که همواره از دغدغه های نظام بود و به صورتی عمل کرد که با ایجاد بیمه سلامت ، افرادی که از خدمات بیمه ای برخوردار نبودند را زیر چتر حمایت سلامت قرار داد. 
فرماندار قصرشیرین ادامه داد: در این طرح روستائیان، عشایر و افراد ساکن در شهرهای کمتر از 20 هزار نفر، کمتر از پنج درصد هزینه های بیمارستان را پرداخت می کنند و همچنین با اعزام پزشکان متخصص به مناطق محروم بخش درمان را تقویت کرد. 
اکبری اضافه کرد که در شهرستان مرزی قصرشیرین هم اکنون هشت پزشک متخصص در بخش های مختلف در بیمارستان این شهر ساکن هستند و در طول هفته به مردم خدمات درمانی ارایه می دهند. 
وی افزود: این پزشکان با دستور مستقیم وزیر بهداشت و درمان برای گذراندی دوره یک ساله به قصرشیرین اعزام می شوند و پس از پایان دوره، افراد جدید جایگزین آن ها می شود. 
این مقام مسوول همچنین از تخصیص 14 میلیارد ریال اعتبار به حوزه بهداشت و درمان قصرشیرین خبرداد و گفت: این میزان اعتبار از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت تامین شده است. 
اکبری افزود: این اعتبار برای تجهیز هفت خانه بهداشت روستایی، مرکز دندانپزشکی ، خرید 2 دستگاه آمبولانس و تجهیز 2 مرکز درمانی قصرشیرین تخصیص یافته است. 
وی خاطرنشان کرد: دولت با این کار هزینه های رفت و آمد مردم این شهر را با توجه به بعد مسافتی که با مرکز استان کرمانشاه دارد، کاهش داده است. 
وی گفت: دولت دکتر روحانی با راه اندازی اورژانس های هوایی ، بیماران اورژانسی و تصادفات جاده ای را در کمترین زمان ممکن به مراکز درمانی مستقر در مرکز استان انتقال می دهند که این جای تقدیر دارد. 
فرماندار قصرشیرین ادامه داد: امنیت بزرگ ترین دستاورد جمهوری اسلامی برای مردم است و ما امروز شاهد هستیم با وجود فعالیت های گروه های تکفیری در منطقه، ایران اسلامی در امنیت کامل است و فعالیت های اقتصادی و تجاری با عراق در سایه این آرامش انجام می شود. 
اکبری همچنین در خصوص ضرورت نشاط در جامعه نیز با بیان این که نشاط لازمه پیشرفت و تندرستی و سلامت روانی جامعه از ضروریات است، گفت: کشورهایی که در دنیا از این شاخص بهره مند هستند، بیانگر این است که برای سلامت و نشاط جامعه اقداماتی لازم است که باید با برنامه ریزی به آن ها دست یافت. 
وی وجود اشتغال پایدار، نداشتن رکود و بیکاری، آموزش و پرورش مناسب و برابری های اجتماعی را از مهم ترین فاکتورها برای رسیدن به نشاط اجتماعی دانست و اظهارکرد: برای ایجاد یک جامعه با نشاط نخست باید خانواده هایی شاد داشته باشیم و با کاهش آسیب های اجتماعی، به تقویت بنیان خانواده ها و فرهنگ های بومی مناطق مختلف کشور توجه داشته باشیم. 
وی همچنین با بیان این که دولت یازدهم یکی از دولت های پس از انقلاب است که بیشترین هجمه ها را داشته است، افزود: بعد از روی کارآمدن این دولت ، دلواپسان از نخستین روزها بنای ناسازگاری را گذاشتند و با در اختیار داشتن تریبون های مختلف علیه دولت استفاده کردند. 
فرماندار قصرشیرین اضافه کرد: دولت قبل که با درآمدهای هنگفت نفتی توان اداره کشور را نداشت ، باعث ایجاد بداخلاقی ها و اختلاف قوای سه گانه و فضای بگم بگم های سیاسی شد و مردم را ناامید کردند که سکوت دلواپسان در آن زمان جای تعجب داشت. 
اکبری با بیان این که دولت روحانی با شعار اعتدال و امید و همکاری و احترام به سه قوه کار خود را در پیش گرفت ، گفت: به هر حال پذیرش مسولیت ها از سوی دولتمردان آن ها را در معرض قضاوت قرار می دهد و باید در سایه احترام و نه تخریب، نقد برای ارایه راهکار های بهتر انجام شود.
وی همچنین با تاکید بر لزوم پاسخگویی دولت به مردم و انتقاد سازنده، افزود: اگر چه عده ای پا را فراتر گذاشته و تخریب را جایگزین نقد کرده اند. 
وی گفت: با توجه به گسترش تبادل اخبار و اطلاعات در دنیای امروز گرایش مردم به شبکه های مجازی بیشتر شده و کسی منکر استفاده مردم از این فضا نیست. 
اکبری اظهار کرد: شبکه های مجازی اخبار را در کم ترین زمان ممکن در سراسر جهان مخابره می کنند و این باعث می شود مردم دسترسی آسان تری به این داده ها داشته باشند اما باید فرهنگ استفاده از فضای مجازی هم تقویت شود. 
وی گفت: نباید گرایش به فضای مجازی، روابط اجتماعی افراد را تحت تاثیر قرار دهد و باید از این فن آوری برای ارایه خدمات بهتر به مردم و شهروندان استفاده کرد. 
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.