استانداری کرمانشاه
سه شنبه 8 فروردين 1396   16:26:17
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
فرماندار
امیر شاه آبادی فرمانداری شهرستان هرسین
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 302110
تعداد بازديد از سايت: 21451104
تعداد بازديد زيرپورتال: 302110
اين زيرپورتال امروز: 218
در امروز: 9103
اين صفحه امروز: 218
پیام فرماندار


 فرماندار هرسین صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان گفت : در سال گذشته و سالجاری نسبت به سنوات گذشته فرهنگ استفاده از اسامی مذهبی و قرآنی در بین شهروندان هرسینی برای نوزادان تازه متولد شده خود  آمار بسیار بالا و چشمگیری داشته است وی ادامه داد آمار طلاق سه ماهه اول سالجاری نیز نسبت به سال گذشته سیر نزولی داشته است و باید علل کاهش این وقایع بررسی و مورد بحث و مطالعه قرار گیرد و بصورت یک برنامه مورد استفاده همگان قرار گیرد.

محمدی تصریح کرد بنای اصلی توسعه و برنامه ریزی وجود آمارهای صحیح است که می تواند باعث پیشرفت و ترقی شود وی افزود ثبت وقایع چهارگانه حیاتی باید به موقع باشد و این بستری مناسب و راهکاری جدیست برای برنامه ریزی مسئولین در جهت تأمین نیازهای اساسی و مهم جامعه .

فرماندار هرسین افزود یکی از راههای شناخت معضلات اجتماعی رجوع به آمارهای ثبت وقایع حیاتی است که وجود این آمارها می تواند کارشناسان امر را در فرآیند مبارزه با ناهنجاریهای جامعه یاری دهد .

این مقام ادامه داد دهیاران ، شوراهای اسلامی و خانه های بهداشت مستقر در روستاها با اهتمام جدی در ثبت وقایع حیاتی داشته باشند زیرا بسیاری از امکانات و طرح هایی که برای پیشرفت روستاها صورت      می پذیرد بر اساس جمعیت می باشد .

یاور محمدی تأکید کسانی که در گورستانها بعنوان عامل ثبت مرگ و میر شناخته می شوند باید مورد تأیید مراجع ذی صلاح باشند .

محمدی در پایان گفت با توجه به عدم پیش بینی حوادث و بلایای طبیعی اداره ثبت احوال باید برنامه ریزی های لازم را در خصوص ثبت وقایع حیاتی در مواقع این بحران ها بعمل آورد.


از ورزشکاران و هیأت های ورزشی نمونه  شهرستان هرسین تجلیل شد

در این مراسم که امام جمعه ، فرماندار ، مدیرکل ورزش و جوانان استان ،  ورزشکاران ، مسئولین ادارات و اقشار مختلف مردم حضور داشتند یاور محمدی ضمن اشاره به تأثیر پذیری جامعه از ورزشکاران گفت ورزشکاران باید با اخلاق اسلامی خود مبلغی برای دین مبین اسلام ، ارزشهاهای والای انسانی ، پاکی ، صداقت وصلح دوستی ایرانیان در عرصه های ورزشی  منطقه ای و جهانی باشند و علاوه بر قدرت جسمی قدرت اعتقادی و ایمانی والایی داشته باشند .

محمدی ادامه داد با توجه به رشد روز افزون علم در زمینه ورزش ورزشکارات باید خود را با پیشرفت های انجام گرفته در این زمینه هماهنگ سازند .

فرماندار هرسین افزود وجود سالن ها و امکانات ورزشی موجود درشهرستان از ظرفیتهایی است که دانش آموزان می توانند اوقاغت فراغت خود را آنجا سپری نمانید .

یاور محمدی تصریح کرد ورزش در سلامت اجتماعی جامعه نقش بسزایی دارد زیرا مهمترین صفات انسانی همچون جوانمردی و کمک یاری رساندن به دیگران از ورزش نشأت می گیرد.

وی در پایان  از احداث دو سالن ورزشی سقف بلند و ساختمان جدید زور خانه با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال در سالجاری خبر داد .

1
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.