سه شنبه 8 فروردين 1396   16:29:22
English
|
صفحه اصلی
تماس با ما
نقشه سایت
استانداری کرمانشاه
فرماندار
امیر شاه آبادی فرمانداری شهرستان هرسین
ورود کاربران
بازدیدها
تعداد بازديد اين صفحه: 302112
تعداد بازديد از سايت: 21451135
تعداد بازديد زيرپورتال: 302112
اين زيرپورتال امروز: 220
در امروز: 9134
اين صفحه امروز: 220
اطلاعیه ها
پیام فرماندار


 فرماندار هرسین صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان گفت : در سال گذشته و سالجاری نسبت به سنوات گذشته فرهنگ استفاده از اسامی مذهبی و قرآنی در بین شهروندان هرسینی برای نوزادان تازه متولد شده خود  آمار بسیار بالا و چشمگیری داشته است وی ادامه داد آمار طلاق سه ماهه اول سالجاری نیز نسبت به سال گذشته سیر نزولی داشته است و باید علل کاهش این وقایع بررسی و مورد بحث و مطالعه قرار گیرد و بصورت یک برنامه مورد استفاده همگان قرار گیرد.

محمدی تصریح کرد بنای اصلی توسعه و برنامه ریزی وجود آمارهای صحیح است که می تواند باعث پیشرفت و ترقی شود وی افزود ثبت وقایع چهارگانه حیاتی باید به موقع باشد و این بستری مناسب و راهکاری جدیست برای برنامه ریزی مسئولین در جهت تأمین نیازهای اساسی و مهم جامعه .

فرماندار هرسین افزود یکی از راههای شناخت معضلات اجتماعی رجوع به آمارهای ثبت وقایع حیاتی است که وجود این آمارها می تواند کارشناسان امر را در فرآیند مبارزه با ناهنجاریهای جامعه یاری دهد .

این مقام ادامه داد دهیاران ، شوراهای اسلامی و خانه های بهداشت مستقر در روستاها با اهتمام جدی در ثبت وقایع حیاتی داشته باشند زیرا بسیاری از امکانات و طرح هایی که برای پیشرفت روستاها صورت      می پذیرد بر اساس جمعیت می باشد .

یاور محمدی تأکید کسانی که در گورستانها بعنوان عامل ثبت مرگ و میر شناخته می شوند باید مورد تأیید مراجع ذی صلاح باشند .

محمدی در پایان گفت با توجه به عدم پیش بینی حوادث و بلایای طبیعی اداره ثبت احوال باید برنامه ریزی های لازم را در خصوص ثبت وقایع حیاتی در مواقع این بحران ها بعمل آورد.


از ورزشکاران و هیأت های ورزشی نمونه  شهرستان هرسین تجلیل شد

در این مراسم که امام جمعه ، فرماندار ، مدیرکل ورزش و جوانان استان ،  ورزشکاران ، مسئولین ادارات و اقشار مختلف مردم حضور داشتند یاور محمدی ضمن اشاره به تأثیر پذیری جامعه از ورزشکاران گفت ورزشکاران باید با اخلاق اسلامی خود مبلغی برای دین مبین اسلام ، ارزشهاهای والای انسانی ، پاکی ، صداقت وصلح دوستی ایرانیان در عرصه های ورزشی  منطقه ای و جهانی باشند و علاوه بر قدرت جسمی قدرت اعتقادی و ایمانی والایی داشته باشند .

محمدی ادامه داد با توجه به رشد روز افزون علم در زمینه ورزش ورزشکارات باید خود را با پیشرفت های انجام گرفته در این زمینه هماهنگ سازند .

فرماندار هرسین افزود وجود سالن ها و امکانات ورزشی موجود درشهرستان از ظرفیتهایی است که دانش آموزان می توانند اوقاغت فراغت خود را آنجا سپری نمانید .

یاور محمدی تصریح کرد ورزش در سلامت اجتماعی جامعه نقش بسزایی دارد زیرا مهمترین صفات انسانی همچون جوانمردی و کمک یاری رساندن به دیگران از ورزش نشأت می گیرد.

وی در پایان  از احداث دو سالن ورزشی سقف بلند و ساختمان جدید زور خانه با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال در سالجاری خبر داد .

مستندات فرمانداری
چارت سازمانی فرمانداری
چارت سازمانی فرمانداری شهرستان هرسین
شماره تماس کارکنان
بانک اطلاعات شهرستان
راهنمای گردشگری
كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون
كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستونكاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون

كاروانسراي بيستون
سراب نجوبران

تخت شيرين ( روستاي سرماج )

گور دخمه هاي اسحاقوند از نمايي ديگر

بقاياي قلعع سرماج

صفحه تراشيده شده ( فرهاد تراش) سراب هرسين

سراب نجوبران

سراب نجوبران

سراب نجوبران
آدرس سراب هرسین : شهر هرسین خیابان امام (ره) میدان آزادی بطرف پارک توحید

آدرس سراب نجوبران : شهر بیستون روستای نجوبران

آدرس سراب بیستون : شهر بیستون سایت تاریخی بیستون


حوض ساعت


تخته سنگ تراشيده شده

پله هاي سنگي
گور دخمه هاي اسحاقوند

گور دخمه هاي اسحاقوند

گور دخمه هاي اسحاقوند

این گوردخمه ها در ۲۵ کیلومتری جنوب غربی هرسین ، در شمال شرقی روستای ده نو واقع شده اند . نام این گوردخمه ها برگرفته از روستایی به نام اسحاق وند می باشد که در شمال این گوردخمه ها قرار گرفته است . در میان اهالی محل گوردخمه های مورد بحث به فرهاد تاش معروف اند .

این مجموعه شامل سه گوردخمه می باشد که گوردخمه سمت راست بالاتر از دو گوردخمه دیگر قرار گرفته است . گوردخمه سمت چپ به شکل تاقچه ای به عمق ۸۵ سانتی متر و عرض ۱۰/۲ متر است . گوردخمه وسطی به عمق ۷۵/۱ متر و عرض ۶۳/۱ سانتی متر می‌باشد . گوردخمه سمت راست نیز به عرض ۱۰/۲ متر است . اطراف هر یک از این گوردخمه‌ها قاب بندی شده است .

در بخش فوقانی گوردخمه وسطی تصویر مردی به حالت تمام قد به ارتفاع ۸۷/۱ متر و با چهره ای نیم رخ حجاری شده است . این شخصیت لباس چین دار بلندی پوشیده است . وی دست های خود را به حالت نیایش در جلو صورت قرار داده است . در مقابل او مشعلی به ارتفاع ۸۳ سانتی متر قرار دارد . پس از آن نیز آتشدانی به ارتفاع ۹۴ سانتی متر مشاهده می شود . در پشت این آتشدان ، شخصیتی به ارتفاع ۸۰ سانتی متر حجاری شده که دست‌هایش را بلند کرده و از پشت شیء را گرفته است .

زمانی این گوردخمه ها را به دوره ماد نسبت می دادند ولی امروزه در مورد زمان ساخت آنها اختلاف نظرهایی وجود دارد . بطوریکه هرتسفلد آنها را به دوره هخامنشی نسبت داده و معتقد است که گوردخمه وسطی قبر گئومات مغ می باشد . اگر چه عده ای دیگر نیز این گوردخمه را متعلق به دوره هخامنش می دانند ولی در انتساب آن را به گئومات مغ بی پایه و اساس می دانند . در پژوهش های اخیر نیز این گوردخمه ها را به دوره سلوکی نسبت داده اند که در زمان اشکانیان نقش آتشدان و پیکره شخصیتی که هر دو دست هایش را بلند کرده و از پشت شیء را گرفته حجاری شده است .

ارتباط با ما
شماره تلفن های دفتر فرماندار :45122005 - 45126200
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (ksguest)


Powered By Sigma ITID.