نسخه آزمایشی
Menu

رحيمي معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع:

پرداخت تسهيلات بانكي به زلزله زدگان از روز شنبه سرعت مي گيرد

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري گفت: پرداخت تسهيلات بانكي به زلزله زدگان از روز شنبه سرعت مي گيرد و بانك ها در اين راستا بايد نهايت اهتمام خود را بكار گيرند.

مهندس رضا رحيمي در جلسه پيگيري پرداخت تسهيلات به زلزله زدگان كه امروز با حضور مديران بانك هاي ذيربط استان در محل سالن جلسات استانداري برگزار شد افزود: پرداخت تسهيلات بانكي به زلزله زدگان از روز شنبه سرعت مي گيرد و شرايط لازم براي پرداخت اين تسهيلات به متقاضيان فراهم است.

مهندس رحيمي تاكيد كرد: مديران بايد با درك شرايط بحران هر گونه تلاش و كوشش خود را براي رفع مشكلات زلزله زدگان افزايش دهند زيرا كار كردن در زمان بحران با ديگر شرايط تفاوت دارد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري با اشاره به تخصيص مناسب تسهيلات از سوي دولت براي مناطق زلزله زده استان كرمانشاه گفت: خوشبختانه شرايط و امكانات لازم براي پرداخت تسهيلات به زلزله زدگان در استان فراهم است لذا مديران بانك ها بايد تلاش خود را براي تسريع در پرداخت اين تسهيلات افزايش دهند و هم مانند زمان بحران و به صورت جهادي به فكر رفع مشكلات مردم اين مناطق باشند.

وي با اشاره به گرماي طاقت فرساي بعضي از شهرستان هاي زلزله زده به ويژه شهرستان سرپل ذهاب گفت: هر چند كه كانكس براي اين فصل از مناطق زلزله زده مناسب است اما اين امكانات به هيچ وجه براي فصل گرما در مناطق زلزله زده مناسب نيست لذا از همين الان بايد به صورت ويژه به دنبال تسريع در پرداخت تسهيلات جهت ساخت بازسازي و تعميرات منازل تخريب شده از زلزله باشيم.

وي تصريح كرد: تسريع در پرداخت تسهيلات منجر به ايجاد اميد در افراد زلزله زده مي شود و اين افراد با اميد و انگيزه بيشتري به دنبال كار بازسازي و ساخت منازل تخريب شده خود خواهند بود.

وي با بيان اينكه از روز شنبه بايد تعداد پرداختي هاي تسهيلات به زلزله زدگان به بيش از هزار مورد افزايش پيدا كند گفت: طبق توافقات صورت گرفته بانك ها براي پرداخت اين تسهيلات از قبول كردن ضامن به صورت زنجيره اي هيچ مشكلي نخواهند داشت و افراد مي توانند به صورت زنجيره ضامن يكديگر شوند زيرا هدف تسريع در پرداخت اين تسهيلات است.

وي با بيان اينكه از روز شنبه پرداخت تسهيلات به زلزله زدگان سرعت خواهد گرفت گفت: بايد شرايط لازم براي استقرار يك شعبه سيار از طريق بانك ملي در بخش ازگله ايجاد شود و طبق اقدامات انجام شده با مديران محلي شرايط لازم براي انجام اين موضوع فراهم است لذا بانك ذيربط در اين جهت تلاش و جديت داشته باشد تا پرداخت تسهيلات هم در اين بخش تسريع گردد.