نسخه آزمایشی
Menuنشست


نشست مقدماتي آيين نكوداشت مقام مادر باحضور نمايندگان امور زنان ادارات وفرمانداريهاي تابعه وجناب آقاي مهندس صفرپور مديريت اجرايي بنيادفرهنگي بين المللي مادر برگزارشد

 

 نشست هماهنگی و برنامه ریزی اولین آیین نکوداشت مادران نمونه كرمانشاه  ،  با هدف شناسایی و معرفی مادران نمونه و ارائه یک الگوی ایرانی اسلامی از زن و مادر نمونه به جامعه درتاريخ 97/7/16 درمحل استانداري برگزارشد.

صفرپورمديراجرايي بنيادفرهنگي بين المللي مادر ابتدا به معرفي اين بنياد پرداخت وگفت : به منظور شناخت مقام والا و بی بدیل مادر و ارج‌گذاری و قدرشناسی از او، در تاریخ یازدهم مهرماه ۱۳۹۳ طی مراسم شکوهمند و افتخار آمیزی با حضور جمع کثیری از برجستگان و بلندپایگان استان فارس برای تکریم و حفظ و حراست از شأن و منزلت مقام والای مادر، بنیاد مادر با اهداف زير به صورت NGO تاسیس گردید. اين اهداف عبارتنداز: بازشناسی ، قدرشناسی و نکوداشت مقام مادر؛ تفهیم و تبیین نقش مهم و سازنده مادران در جامعه و ارائه آموزش‌های مسئولیت پذیری مادران در قبال خانواده نسل جوان و جامعه ؛ مسئولیت و حمایت جامعه در قبال مادران از لحاظ فرهنگی ، خانوادگی ، اجتماعی و حقوقی ......

وی با بیان اینکه مادر شاهکار راه خلقت و چراغ راه آینده است اظهار کرد: این بنیاد از استان فارس شهرستان شیراز آغاز شد و بعد از آن در سراسر کشور و اکنون در بیش از 100 کشور جهان ثبت شده است.

ايشان  کانون هر جامعه را خانواده و قلب هر خانواده را مادر دانست و افزود: اگر کانون خانواده متعالی شود خانواده نیز متعالی و جهان بر وفق مراد می شود.

وی بیان داشت : یکی از شاخص ترین اقدامات بنیاد بین المللی تجلیل از مقام مادر است و بنیاد مادر برای اولین بار در جهان از مادرها تجلیل می کند.

صفرپور با بیان اینکه پنج شاخص انتخاب مادر نمونه در بنیاد بین المللی مادر تبیین شده است گفت: مادر نمونه باید فرزند خوبی برای والدینش و همسر خوبی برای همسرش باشد.

وی با تاکید بر اینکه همه مادرها خوب هستند افزود: مادر نمونه باید فرزندان صالحی را پرورش دهد، یک شهروند خوب باشد و کار شاخصی انجام داده باشد که برای سایرین الگو باشد.

درپايان نشست مقررشد  هريك از نمايندگان اموربانوان ادارات و فرمانداريهاي تابعه براساس شاخص هاي عنوان شده  مادران  نمونه  استان را در زمينه هاي مختلف  شناسايي و نسبت به  معرفي آنان به دفترامور زنان وخانواده اقدام تا با همكاري بنياد فرهنگي بين المللي مادر درمراسمي باشكوه از اين مادران ومقام والاي آنان تجليل بعمل آيد.