Menu

یادوآره 25 شهید شهر ازگله شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

یادوآره 25 شهید شهر ازگله شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.


برگزاری یادواره 25 شهید شهر ازگله شهرستان ثلاث باباجانی با حضور فرماندار و نمایندۀ مجلس در روز پنجشنبه سوم خرداد ماه 1397.

همزمان با سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، به همت بنیاد شهرستان ثلاث باباجانی و با همکاری فرمانداری و سپاه این شهرستان، یادواره 25 شهید والامقام شهر ازگله در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

به گزارش شاخ شمیران، این یادوآره باشکوه که با حضور خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، شهاب نادری نماینده اورامانات در مجلس شورای اسلامی، خدادادی فرماندار ثلاث باباجانی، مسئولین محلی و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

نادری (نماینده مردم در مجلس) در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام به‌ویژه شهدای فتح خرمشهر، عملیات بیت‌المقدس را حاصل ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی فرزندان برومند این مرزوبوم دانست. نادری افزود: ما هرچه داریم ثمره مجاهدت‌های انسان‌های بزرگی است که از راحتی و آسایش خود گذشتند تا آرامش، آسایش و امنیت را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده و نقشه‌های شوم دشمنان را نقش بر آب کنند.نماینده اورامانات در مجلس خاطرنشان کرد: همه آحاد مردم مدیون فداکاری‌های شهدا هستند و لذا وظیفه‌داریم از امانت گران‌بهایی که شهدای عزیز به ما سپردند به نحو احسن حراست و حفاظت کنیم.

 در ادامه، صادق خدادادی (فرماندار ثلاث باباجانی) نیز در سخنانی با تجلیل از حماسه‌آفرینان فتح خرمشهر، از سوم خرداد به‌عنوان روزی خاطره‌انگیز و پرافتخار یاد کرد.

 

 همچنین در این مراسم فرمانده سپاه شهرستان و امام‌جمعه ازگله نیز دقایقی به تجلیل از این حماسه پرشکوه پرداختند. در پایان مراسم نیز از 15 خانواده ایثارگر شهر ازگله تجلیل به عمل آمد.
گفتنی است حضور مسئولین اورامانات به همراه سرپرست بنیاد در منزل دو شهید والامقام و همچنین برپایی نمایشگاه از تصاویر شهدای گران‌قدر از دیگر برنامه‌های این یادواره بود.