نسخه آزمایشی
Menu

یادوآره 136 شهید شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.

یادوآره 136 شهید شهرستان ثلاث باباجانی برگزار شد.


برگزاری یادوآره 136 شهید شهرستان ثلاث باباجانی در روز دوشنبه هشتم مرداد ماه 1397 با حضور فرماندار

یادواره 136 شهید والامقام شهرستان ثلاث باباجانی و گرامیداشت شهدای عملیات غرورآفرین مرصاد با حضور خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش شهیدخبر،  یادوآره 136 شهید شهرستان ثلاث باباجانی روز دوشنبه هشتم مردادماه 1397 به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری سپاه پاسداران به‌ منظور گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد در سالن همایش‌های آموزش‌ و پرورش این شهرستان برگزار شد.

در این یادواره باشکوه، که خدادادی فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان حضور داشتند، ماموستا شیخی امام‌جمعه ثلاث با تجلیل از مقام والای شهدا گفت: استقلالمان را مدیون خون شهدا و خانواده آنان هستیم چراکه اگر شهدا با رشادت و دلاوری در مقابل هجمه دشمنان به خاک میهن عزیزمان ایستادگی نکرده بودند ما الآن از این استقلال و اقتدار برخوردار نبودیم.

وی از عملیات غرورآفرین مرصاد به‌عنوان نقطه عطفی در تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی یاد کرده و اظهار داشت: عملیات مرصاد رمز سرافکندگی دشمنان و منافقان بود و در این عملیات رزمندگان اسلام با شجاعت و رشادت در برابر منافقین کوردلی که با حمایت تسلیحاتی رژیم بعث عراق و دیگر کشورها به خاک میهن اسلامی‌مان تجاوز کرده بودند ایستادگی کرده و بحمدالله مانع از پیشروی و دست‌درازی آنان شدند و این مهم جز با یاری خداوند متعال محقق نمی‌شد. ماموستا شیخی با اشاره به این مطلب که وحدت بین شیعه و سنی ناگسستنی است، خاطرنشان کرد: شهدا و ایثارگران با رشادت و دلاوری در برابر دشمنان ایستادگی کرده و با از خود گذشتگی و ایثار از آب‌ و خاک میهن اسلامی‌مان دفاع کردند.

 

وی در پایان برگزاری یادواره شهدا را شناساندن این عزیزان به جامعه و به‌ویژه نسل جوان دانست و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه وظیفه اصلی ماست و باید با تمام توان در این زمینه فعالیت کنیم.