نسخه آزمایشی
Menu

گودرزي: کاهش ۴ درصدی آسیب های اجتماعی در استان کرمانشاه

گودرزي: کاهش ۴ درصدی آسیب های اجتماعی در استان کرمانشاه


به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه علیرضا گودرزی مدیر کل اجتماعی استانداری کرمانشاه، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت: استان کرمانشاه دارای دو میلیون نفر جمعیت است که ۵۰ درصد این جمعیت در شهر کرمانشاه و ۵۰ درصد دیگر در ۱۳ شهرستان دیگر است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه علیرضا گودرزی مدیر کل اجتماعی استانداری کرمانشاه، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، گفت: استان کرمانشاه دارای دو میلیون نفر جمعیت است که ۵۰ درصد این جمعیت در شهر کرمانشاه و ۵۰ درصد دیگر در ۱۳ شهرستان دیگر است.

 گودرزی، افزود: کرمانشاه با ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق در اقلیم کردی و عربی، معادن بسیار، نیروی انسانی فرهیخته و اکوتوریسم؛ از استان های پُر پتانسیل و ظرفیت از لحاظ فرهنگی و اجتماعی است.

 گودرزی، اظهار کرد: مشکلات در حال رفع شدن است ولی نیازمند توجه ویژه در خصوص رفع آسیب‌های اجتماعی هستیم.

 وی ابراز خرسندی کرد: در سال ۹۶ تمام آمار و شواهد و قرائن نشان دهنده کاهش در بسیاری از آسیب‌های اجتماعی استان کرمانشاه است.

 مدیرکل اجتماعی استانداری کرمانشاه، اعلام کرد: براساس مستندات ارایه شده از سوی ریاست کل دادگستری استان، در سال 95، تعداد پرونده های کیفری و جرایم 96 هزار پرونده بوده است که این تعداد در سال 96 با 22 هزار کاهش در پرونده ها مواجه بوده است.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن پرونده ها در سال 96، گفت:  این آمار نشان دهنده کاهش 4 درصدی جرایم در استان است که ماحصل زحمات و تلاش های دستگاهی متولی حوزه فرهنگ است.

 گودرزی، از کاهش 16 درصدی آمار خودکشی در استان کرمانشاه خبر داد و اضافه کرد: در بحث نزاع های دست جمعی 29 هزار مورد در سال 95 به 23 هزار مورد در سال 96 کاهش یافته است.

 وی اذعان کرد: پس از تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص آسیب های اجتماعی، یک اجماع کلی در این حوزه در سطح کشور شکل گرفت و یک میلیارد و 77 میلیون در طرح تقسیم کار ملی به 9 دستگاه اختصاص یافت.

 این مقام مسئول، با اشاره به اینکه نیمی از این اعتبار در شهر کرمانشاه و مابقی در شهرستانها هزینه شد، گفت: 5 میلیارد و 140 میلیون اعتبار برای گسترش و کاهش آسیب های اجتماعی به استان اختصاص یافت اما در دی ماه سال گذشته و خیلی دیر به دست ما رسید.

 وی خواستار تخصیص به موقع اعتبارات برای برنامه ریزی و اجرا در این حوزه شد و گفت:  2 میلیارد از اعتبارات مذکور مختص به مناطق حاشیه نشین کرمانشاه است.

 مدیرکل اجتماعی استانداری کرمانشاه، با بیان اینکه استان کرمانشاه از عدم توازن جمعیت رنج می برد، عنوان کرد: 950 هزار نفر از جمعیت میلیون نفری استان، در شهر کرمانشاه ساکن هستند این در حالی است که دومین شهر  پرجمعیت استان که اسلام آباد غرب است 100 هزار نفر جمعیت دارد.

 وی گفت: دستگاه های مختلف استان در بحث مناطق حاشیه نشین به خوبی پای کار آمده اند و جلسات ستاد بازآفرینی شهری نیز تشکیل شده است.

 به گفته گودرزی، 2 میلیارد اعتبار در قالب دفاتر تسهیل گری، برای توسعه محلی با مشارکت مردم، در نظر گرفته شده است.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: در سال 96 بخشی از این آسیب ها رفع شد در سال جاری نوید این را خواهیم داد که در راستایی معنویات مقام معظم رهبری و شعار سال حرکت کنیم.