نسخه آزمایشی
Menu

گودرزي: سلامت مردم ، خط قرمز مدیران ارشد استان است

گودرزي: سلامت مردم ، خط قرمز مدیران ارشد استان است


گودرزي: سلامت مردم ، خط قرمز مدیران ارشد استان است ما اعتقاد داريم كه برخي حوزه ها همچون بهداشت و درمان بویژه در مواقع بحرانی يك محور کار فرابخشی است و همه دستگاههاي اجرايي باید این مهم را مد نظر داشته باشند و متوليان اصلي اين حوزه ها را در این زمینه مساعدت وياري نمایند.

گودرزي: سلامت مردم ، خط قرمز مدیران ارشد استان است

گودرزی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در" کمیته بهداشتی"كه به منظور مديريت بهتر مسايل بهداشتي در مناطق سيل زده استان كرمانشاه در محل استانداري تشكيل گرديد گفت: خوشبختانه در جریان بارش نزولات آسماني و جاري شدن سيل هاي اخیر، با حضور ميداني 24 ساعته استاندار محترم و مدیریت درست و تاکید بر پیشگیری و آمادگي و همکاری خوب مردم و از طرفي همكاري اصحاب رسانه در اطلاع رساني به موقع باعث شد که خسارات سیل از وضعيتي كه انتظار مي رفت،  به نحو چشمگيري پايين تر باشد

وي با اشاره به مسايل بهداشتي در جريان زلزله سال 96 و موفقيت استان در اين زمينه و مسايل بهداشتي مترتب بر سيل كنوني گفت: سلامت مردم ، خط قرمز مدیران ارشد استان است ما اعتقاد داريم كه برخي حوزه ها همچون بهداشت و درمان بویژه در مواقع بحرانی يك محور کار فرابخشی است و همه دستگاههاي اجرايي باید این مهم را مد نظر داشته باشند و متوليان اصلي اين حوزه ها را در این زمینه مساعدت وياري نمایند.

 مدیرکل امور اجتماعی گفت: خوشبختانه با وجود بارشهاي گسترده در سراسر استان كه ميانگين 750 ميليمتر را نشان ميدهد، با محوريت دانشگاه علوم پزشكي در جریان سیل موضوع به خوبی مدیریت شد و هیچ مساله اي مبني بر وجود آلودگي آب هاي آشاميدني كه ميتوانند عامل انتشار بيماري باشند و سلامت شهروندان با خطر تهديد كنند  در استان گزارش نگرديد.

ایشان با توجه به لزوم نیاز به نظارت دقيق در دفن بهداشتی مردار حیوانات  اهلی و دام هاي تلف شده در جریان سيل اخير تأکید نمودند: که تا كنون كر به خوبي انجام پذيرفته است و برای کنترل و کاهش باید تا زمانی که به درجه اطمینان در این قسمت برسیم کار نظارت و پايش را ادامه دهيم.زيرا به دليل آب گرفتگي بر روستاها  جایگاه هاي نگهداري دام در آن در مناطق از رطوبت بالا برخوردارند و نیازمند نظارت، پیشگیری و آموزش دامداران عزیز ميباشيم.

 گودرزی با اشاره به حجم بالای بارندگی‌های فروردین گفت: درست در جریان سیل برای مردم ما بویژه در برخی از استان‌های کشور مشکلات فراواني ایجاد شد و بسياري از هموطنان ما تمام هستی خویش را از دست دادند ،اما باید این واقعیت را بپذیریم که اگر خشکسالی های چند سال گذشته تداوم میداشت ،حیات و زندگي در بسياير از مناطق کشور به خطر می افتاد.

 گودرزی با تاکید بر نياز به آسيب شناسي هر بحران براي استفاده در شرايط مشابه گفت: هر بحران ذاتا تهدیدات  شديدي را در خود نهفته دارد اما اين تجربه موفق مديران خلاق است كه تهديد را به فرصت تبديل و به نفع آينده از آن بهره برداري كنند. باید فرصت ها را از دل بحران به دست آريم كه  در استان کرمانشاه تجربه ي موفق به مديرت زلزله برمي گردد.

مديرل اجتمكاعي و فرهنگي استانداري گفت: تجربيات مديرت بحران در زلزله در جریان سیل به خوبی کارگر افتاد و خروجی آن هم پایین بودن خسارت ها بود هر چند در برخی مناطق برخی از عزیزان ما به خاطر غرق شدن در سیلاب جان خود را از دست دادند که کاش این اتفاق هم رخ نمی داد .

دبير كارگروه اجتماعي و فرهنگي استان گفت: نکته آخر که شاید مهم‌ترین نکته است  وباید بهآن اشاره نمايم در تمام موضوعات اعم از اجتماعی، فرهنگی ،اقتصادی و غيره باید پیشگیری مقدم بر درمان يامقابله باشد چه بسا اگر پیشگیری جدی گرفته شود و آموزش در دستور کار مدیران و دستگاههای متولی قرار گیرد حتما در مراحل بعدی که بحث درمان و مقابله می باشد با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.