نسخه آزمایشی
Menu

هنرمند کرمانشاهی رتبه برتر تورنمنت جهانی چوب را کسب کرد

هنرمند کرمانشاهی رتبه برتر تورنمنت جهانی چوب را کسب کرد


هنرمند کرمانشاهی رتبه برتر تورنمنت جهانی چوب را کسب کرد اثر علیرضا باوندپور پور هنرمند و صنعتگر کرمانشاهی به عنوان اثر برتر مسابقات جهانی چوب در کشور اتریش معرفی شد.

پروانه حیدری روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه مسابقات جهانی چوب هر ساله 21 مارس به میزبانی یکی از کشورهای دنیا برگزار می شود، اظهار کرد: این مسابقات امسال به میزبانی کشور اتریش برگزار شد.

او با اشاره به اینکه تنها نماینده کشورمان علیرضا باوند پور از هنرمندان برجسته کرمانشاهی بود، افزود: این گردهمایی با حضور 100 هنرمند برجسته از 100 کشور دنیا در شهر گراس اتریش برگزار شد.

وی اضافه کرد: اثری که نماینده ایران در این رقابت ها خلق کرد با تم تغییر محیط زیست بسیار مورد توجه داوران قرار گرفت، بطوریکه اثر برتر سال 2019 را کسب کرد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه بیان داشت: یکی از آیتم های این مسابقات ساخت یک اثر چوبی توسط هنرمندان کشورهای مختلف از مهمترین جاذبه های گردشگری کشورهایشان بوده که آن را در موزه کنگره بتهوون قرار دهند و نماینده مردم ایران و استان کرمانشاه اثر فاخر منبت طاق بستان خود را به این موزه هدا کرده است.