Menu

طرح ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر باید ظرف 10 روز آماده شود

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار کرمانشاه: طرح ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر باید ظرف 10 روز آماده شود


معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در نحوه شناسایی، جمع آوری، تقسیم و نگهداری متکدیان و معتادان متجاهر مشکلات و ایرادهایی وارد است، گفت: دستگاه های مرتبط باید ظرف 10 روز یک طرح منسجم و یکپارچه برای ساماندهی و جمع آوری این افراد را ارائه کنند.

یوسف شاه حسینی روز یکشنبه 14 آبان ماه در جلسه ساماندهی اردوگاه چشمه سفید کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، افزود: برخی موانع در جمع آوری متکدیان وجود دارد که با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب باید بازنگری شود.

وی به اسکان بیش ار ظرفیت اردوگاه چشمه سفید اشاره کرد و گفت: ضروری است افراد جمع آوری شده مورد غربالگیری قرار گیرند و مشخص شود چه کسی و با چه مشخصاتی باید به کدام یک از اردوگاه ها و یا مکان های نگهداری فرستاده شوند.

شاه حسینی گفت: در بحث ساماندهی واقعی متکدیان، باید چرخه توزیع، نگهداری، درمان، آموزش و اشتغال آنها را با هم ببینیم و گرنه تمام کارهایی که انجام می دهیم بی نتیجه خواهد بود.

او با اشاره به فصل سرما اظهار داشت: باید هرچه زودتر به فکر یک مکان موقت مناسب برای اسکان افراد اضافه بر ظرفیت اردوگاه چشمه سفید باشیم و سیستم گرمایشی این اردوگاه را نیز آماده کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: طرح ایجاد اردوگاه در شهرستان های کنگاور و صحنه نیز در حال مطالعه است و در بلندمدت با راه اندازی این اردوگاه ها در کنار اجرای سیستم غربال گری مشکلی در بحث جمع آوری متکدیان نخواهیم داشت.

فرماندار کرمانشاه نیز عنوان کرد: سه میلیارد ریال اعتبار برای تامین امکانات و راه اندازی سیستم گرمایشی اردوگاه چشمه سفید مورد نیاز است.

طبق آمار سال 90 استان کرمانشاه 50 تا 55 هزار معتاد دارد و سال گذشته 132 نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در استان جان خود از دست دادند.

استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 31 شهر و 2 هزار و 622 رو