Menu

سلسله برنامه های سرزمین مهربانی در مناطق زلزله زده برگزار می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه: سلسله برنامه های سرزمین مهربانی در مناطق زلزله زده برگزار می شود


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری 'سلسله برنامه های سرزمین مهربانی' توسط هنرمندان ٣٢ استان کشور به منظور همدردی و تسکین آلام کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده استان خبر داد.

حجت الاسلام رحیم جعفری مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كرمانشاه با اشاره به اينكه یکی از مصوبات سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به کرمانشاه اجرای برنامه های هنری توسط هنرمندان سراسر کشور در مناطق آسیب دیده زلزله اخیر کرمانشاه بودگفت: از آنجا که حساسیت موضوع بالاست، وزیر و معاونان فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ضرس قاطع پیگیر اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان های زلزله زده کرمانشاه هستند.
وی اظهار کرد: سلسله برنامه های سرزمین مهربانی به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد و به همت مدیران و مسئولان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان سراسر کشور از روز یکشنبه (١٧دی) آغاز شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود: استان سمنان، اولین استانی بود که برنامه مفرح و هنری خود را با حضور هنرمندان علاقه مند و دلسوز خود در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب به مدت ٢ روز اجرا کرد که مورد استقبال مردم این شهرستان قرار گرفت.
حجت الاسلام جعفری گفت: حضور بی آلایش، صمیمانه و بی دریغ هنرمندان در کنار کودکان و نوجوانان که نشان از ارزش های انسانی دارد، تسلی بخش دردهای آنان است.
او اظهار کرد: روز شنبه آینده هنرمندان استان قزوین با حضور خود در این مناطق به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هشتم دی ماه امسال از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه بازدید کرد.