Menu

کرمانشاه در حوزه کتاب و کتابخوانی از استان‌های پیشتاز است

مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران: کرمانشاه در حوزه کتاب و کتابخوانی از استان‌های پیشتاز است


مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران گفت: استان کرمانشاه همواره در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح کشور پیشتاز بوده است.

امیر مسعود شهرام نیا در مراسم افتتاحیه نمایشگاه استانی کتاب کرمانشاه ضمن تقدیر از دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه، اظهار داشت: استان کرمانشاه همواره در ۲ حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح کشور پیشتاز بوده است.

وی علاقه مردم کرمانشاه به کتاب و کتابخوانی را در غرب ایران درخشنده توصیف کرد و افزود: استقبال مردم کرمانشاه از برپایی این نمایشگاه مثال زدنی است و این نشان از علاقه مردم به این امر مهم است که ریشه در تمدن طولانی این شهر دارد.

مدیر عامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران آمار فروش و حضور مردم کرمانشاه در نمایشگاه را آمار خوبی اعلام کرد و  یادآور شد: در سال گذشته حدود ۹۳۰ میلیون تومان فروش داشتیم که با فروش نقدی حدود ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخمین زده شد و امیدواریم امسال این رقم افزایش چشمگیر داشته باشد.

وی از حضور ۴۰۹ ناشر در نمایشگاه کتاب کرمانشاه خبر داد و گفت: این تعداد در ۲۱۰ غرفه آثار خود را که بیش از ۵۰ هزار عنوان کتاب است عرضه خواهند کرد.شهرام نیا در ادامه اذعان داشت: سیستم اطلاع رسانی در نمایشگاه سیستم خوبی است که قدرت جستجوی آنلاین دارد و علاقه‌مندان از قبل می توانند کتاب خود را انتخاب کنند.

این مسئول همچنین افزود: افتتاح این نمایشگاه به نوعی افتتاح هفته کتاب و کتابخوانی هم هست و این بهانه خوبی برای ارائه کتاب‌های جذاب است.وی خاطر نشان کرد: در این نمایشگاه بزرگان و نویسندگانی از دیگر استاتها و تهران از جمله استاد کزازی که فخر همه ایرانیان است حضور خواهند یافت و برنامه های متنوعی اجرا خواهد شد.

شهرام نیا ابراز داشت: واقع شدن این نمایشگاه بین دو مناسبت مذهبی اربعین و ۲۸ صفر فرصت خوبی برای اجرای برنامه های معنوی متناسب با این ایام است.