Menu

یک هزار جوان کرمانشاهی در انتظار کمک خیران برای رفتن به خانه بخت

مدير كل كميته امداد استان كرمانشاه: یک هزار جوان کرمانشاهی در انتظار کمک خیران برای رفتن به خانه بخت


مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه با عوت از خیران نیکوکار برای مشارکت در امر ازدواج جوانان نیازمند، گفت: اکنون حدود یک هزار جوان کرمانشاهی در انتظار دریافت کمک‌ هزینه ازدواج هستند.

حسین خدرویسی مدير كل كميته امداد استان كرمانشاه با اشاره به اينكه امسال 23 میلیارد و 680میلیون ریال کمک‌ هزینه ازدواج به یک هزار و 154زوج زیرپوشش این نهاد در استان کرمانشاه پرداخت‌ شده گفت: با وجود این کمک‌ها، یک هزار جوان دیگر در انتظار کمک هزینه ازدواج هستند.

 او یادآوری کرد که کمیته امداد نیازمند یاری خیران برای تأمین هزینه‌های ازدواج جوانان در شرف ازدواج زیر پوشش این نهاد نیازمند همراهی و مشارکت هرچه بیشتر خیران است.

 خدرویسی با بیان اینکه منابع اعتباری کمیته امداد محدود است و به همین دلیل این نهاد برای تأمین هزینه ازدواج جوانان تحت حمایت نیازمند یاری خیران است، اعلام کرد: نیکوکاران می‌توانند کمک‌های خود را به شماره‌حساب 0109390939009 نزد بانک ملی شعبه ارشاد اسلامی واریز و در سنت حسنه ازدواج جوانان مددجو و نیازمند سهیم شوند.

 او یادآوری اینکه 608 نفر از جوانان مددجو در انتظار دریافت کمک‌ هزینه ازدواج در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه سکونت دارند، عنوان کرد: کمک به ازدواج جوانان نیازمند موجب ایجاد توانمندی اقتصادی و اجتماعی و بازگشت امید و آرامش به کانون خانواده‌های این جوانان به ‌ویژه خانواده‌های ساکن در مناطق آسیب‌ دیده از زلزله می‌شود.

 وی همچنین گفت: روز سه‌شنبه 19 دی‌ماه با کمک خیران نیکوکار جشن ازدواج یک زوج جوان مددجو در شهرستان زلزله ‌زده سرپل ذهاب برگزار و این زوج با حمایت کمک کمیته امداد و خیران زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

هم اکنون 68 هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه هستند.

 استان کرمانشاه 2 میلیون نفر جمعیت دارد که در 31 شهر و 2 هزار و 600 روستا سکونت دارند.

 زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.

 

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.