نسخه آزمایشی
Menu

شهرداری‌ها نباید اجازه دهند منابع اعتباری از استان خارج شود.

شهرداری‌ها نباید اجازه دهند منابع اعتباری از استان خارج شود.


دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سال 97 با حضور معاون سیاسی، امنیتی، مدیرکل امور بانوان و خانواده، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مدیرکل کتابخانه های عمومی و سایر اعضای انجمن 18 مرداد ماه در محل استانداری برگزار شد.

دومين جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در سال 97 با حضور محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی استانداری؛ سعیده فهیم، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری؛  علیرضا گودرزی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری؛ معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه های عمومی و سایر اعضاء و مدعوین جلسه، روز پنجشنبه مورخ 18 مرداد ماه در استانداری کرمانشاه برگزار گردید.

محمد ابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی استانداری؛ ضمن تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه، اظهار داشت: برای رسیدن به این مهم برنامه‌ای منسجم و منطقی با راهکارهای جدید و کاربردی لازم است تا بتوانیم با ارائه و انجام آن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم.

محمد ابراهیم الهی تبار، با اشاره به نقش کتابخانه‌های عمومی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تصریح کرد: لازم است به جهت جذب بیشتر مردم به سمت کتابخانه های عمومی از ظرفیت‌های استان و مشارکت دستگاه‌های مختلف بهره برده و آمار اعضای کتابخوان را ارتقاء بخشیم، در این راستا نیاز است دستگاه های دولتی و غیردولتی که می توانند ما را برای رسیدن به این اهداف کمک کنند، پای کار بیایند و و مشارکت خود را اعلام کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه، با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها نباید اجازه دهند منابع اعتباری از استان خارج شود، گفت: شهرداری‌ها نیم درصدی را که حق قانونی کتابخانه های عمومی است را باید به کتابخانه ها پرداخت کنند و آنرا به تهران واگذار نکنند، این کار به نفع استان نیست.

الهی تبار در ادامه با ابراز گلایه از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: قرار بود اعتبار تکمیل کتابخانه مرکزی توسط بودجه ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین شود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل بودجه این پروژه مهم را اعتبارات استانی قرار داده است که این اشتباه باید اصلاح شود.

این مسئول در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار از خدمات شایسته این قشر در طول تاریخ انقلاب تقدیر کرد و بیان داشت: در زلزله سال گذشته خبرنگاران توانستند گستردگی این اتفاق را به خوبی انعکاس دهند که موجب شد مسئولین این تهدید را به یک فرصت تبدیل کنند.

معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه های عمومی ضمن تبریک روز خبرنگار و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به حاضرین در جلسه، خاطرنشان کرد: جلسه امروز با هدف بررسی و تشریح برنامه کتابخانه های عمومی استان در برنامه ششم توسعه و همچنین پیگیری مصوبات جلسات قبل تشکیل شده است.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ با اشاره به مشارکت 20000 نفری مردم کرمانشاه در جشنواره کتابخوانی رضوی، عنوان کرد:  جشنواره با هدف گسترش فرهنگ رضوی و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم (ع) در سراسر کشور حال برگزاری است،

آخرین مهلت شرکت در بخش اینترنتی جشنواره کتابخوانی رضوی را نوزدهم مرداد ماه است، امیدوارم در این فرصت باقی مانده شاهد شرکت چشمگیر مردم استان در این جشنواره باشیم.

 

مدیر کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه در ادامه گفت: داوری آثار مکتوب از 20 تا 30 مرداد ماه انجام میشود و با اعلام برندگان کشوری، اختتامیه این جشنواره روز ۷ شهریور ماه همزمان با دهه ولایت با حضور مسئولین استان برگزار و از برندگان و مشارکت کننده های جشنواره تقدیر و تشکر می شود.

 

حسنی خونسار، ضمن اشاره به فعالیت های گسترده اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در زمینه های مختلف جهت معرفی کتابخانه‌های عمومی و ارتقای فرهنگ کتابخوانی استان، عنوان کرد: مشارکت دستگاهها، کمک خیرین و استفاده از ظرفیت های موجود استان می تواند در بهبود و ارتقای فعالیت های فرهنگی با موضوع کتاب و کتابخوانی بسیار مهم و تاثیرگزار باشد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: تلاش می کنیم جهت ارتقاء آمار اعضای کتابخانه های عمومی، کودکان و نوجوانان را با برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع و جذاب به سمت کتابخانه های عمومی علاقمند کنیم.

در ادامه سایر اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند، تامین منابع کتابخانه ای بر اساس نیاز و علایق مراجعین و اعضای کتابخانه های عمومی از دغدغه های اصلی آنها بود.

لازم بذکر است در پایان جلسه به مناسبت روز خبرنگار از فرزاد نویدی خبرنگار خبرگزاری ایرنا و طاهره باقلی خبرنگار خبرگزاری مهر که در انعکاس اخبار و فعالیت های کتابخانه های عمومی نقش بسزایی داشتند با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر شد.

گفتنی است در این جلسه گزارشی از برنامه های کتابخانه های عمومی استان در برنامه ششم توسعه، برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان و همچنین گزارشی از روند همکاری دستگاه های فرهنگی در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بر اساس مصوبه 692 شورای فرهنگ عمومی کشور توسط کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان به حاضرین در جلسه ارائه شد.