نسخه آزمایشی
Menu

گودرزي: خودمراقبتی به زندگی عاری از بیماری کمک می کند

خودمراقبتی به زندگی عاری از بیماری کمک می کند


خودمراقبتی به زندگی عاری از بیماری کمک می کند کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه، با تاکید براینکه مردم با خودمراقبتی می توانند زندگی عاری از بیماری برای خود رقم بزنند، گفت: بخش گسترده ای از سلامت جامعه مدیون سفیران سلامت است.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا گودرزی روز دوشنبه در همایش سفیران سلامت که در سرسرای اجتماعات بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اگر جامعه ای سالم داریم مدیون جامعه بزرگ بهداشتی و پزشکی هستیم و سفیر سلامت بهترین سفیران برای سلامت خانواده خود هستند.

وی با تاکید براینکه پیشگیری و آموزش مقدم بر درمان است، ادامه داد: اگر در این بخش تلاش کنیم به نوعی سرمایه گذاری کرده ایم به عنوان مثال اگر در آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری از ابتلا به موادمخدر آموزش و سرمایه گذاری کنیم به سلامت اجتماعی در بخش گسترده ای اهمیت داده ایم.

گودرزی افزود: گاه یک بیماری نه تنها یک خانواده بلکه می تواند اطرافیان و چندین خانواده را درگیر کند و یا فرزندانی را بی سرپرست کند.

وی معتقد است، سلامت تنها مختص به یک نهاد نیست، بهداشت و سلامت موضوع فرابخشی است به گونه ای که سهم 75 درصدی دارد.

گودرزی به اقدام های قابل قبول بهداشت و درمان در زلزله و سیل اخیر استان اشاره کرد و افزود: باوجود گستردگی زلزله و درگیرشدن 10 شهرستان، دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ساده سازی مسائل بهداشتی مانع از اپیدمی بیماری هایی همچون سالک شد و آن را کنترل کرد که افتخاری برای مدیریت بحران استان در حوزه بهداشت و سلامت است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه از سلامت به عنوان مهم ترین فاکتور در دولت تدبیر و امید یاد کرد و اضافه کرد، همه ما مسوول سلامتی خود هستیم و باید با خودمراقبتی شهروندی سالم باشیم.

در پایان از تعدادی از سفیران سلامت خانوار استان کرمانشاه تقدیر شد.