نسخه آزمایشی
Menu

تزریق ۲ میلیاردتومان به بازسازی اجتماعی ۱۰ نقطه حاشیه‌ای کرمانشاه

تزریق ۲ میلیاردتومان به بازسازی اجتماعی ۱۰ نقطه حاشیه‌ای کرمانشاه


مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه از تزریق ۲ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اجتماعی ۱۰ نقطه حادثه خیز و حاشیه نشین کرمانشاه خبر داد.

علیرضا گودرزی روز سه شنبه مورخ 12/4/97 در همایش آسیب‌شناسی مسائل اجتماعی و فرهنگی کرمانشاه با اشاره به اینکه مشکل کرمانشاه اقتصادی نیست، فرهنگی و اجتماعی است، اظهار داشت: عوامل بسیاری از جمله مصائب و مشکلات هشت سال جنگ تحمیلی در این زمینه دخیل بوده است.

وی با بیان اینکه می توان برخی از معضلات اجتماعی را در استان کاهش داد، تصریح کرد: با برنامه ریزی می توان برخی از این پدیده های اجتماعی را تغییر داد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه بیان کرد: برخی از مشکلات اجتماعی و فرهنگی مشکلات اقتصادی را هم در پی دارند که باید به فکر راهکاری برای برطرف کردن آن باشیم.

این مقام مسئول با تاکید بر لزوم توسعه فرهنگی در استان گفت: در حال حاضر ۴۰۹ نهاد مردم نهاد در استان در حال فعالیت هستند که نشان از ظرفیت استان در ابعاد مختلف به ویژه در زمینه فرهنگی و اجتماعی دارد.

گودرزی با اشاره به کاهش آمار پرونده های ورودی به دستگاه قضا خاطرنشان ساخت: طبق آماری که اعلام شده است در سال گذشته حجم پرونده های ورودی به دستگاه قضایی استان از ۹۶ هزار پرونده در سال ۱۳۹۵ به ۷۴ هزار پرونده رسیده است.

وی افزود: کاهش نزاع های فردی و اجتماعی و کاهش ۲۱ درصدی خودکشی هم نشان از کاهش آسیب های اجتماعی در استان دارد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با اشاره به اختصاص ۲ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی اجتماعی ۱۰ نقطه حادثه خیز و حاشیه نشین کرمانشاه، گفت: علاوه بر این میزان ۵ میلیارد تومان دیگر هم در این زمینه و برای تجهیز این مناطق اختصاص داده شده است.تا انتخابات