نسخه آزمایشی
Menu

برپایی کرسی های تلاوت نور، سفره های کریمانه افطار، محافل انس و جمع خوانی قرآن کریم در کانون های مساجد شهری و روستایی

برپایی کرسی های تلاوت نور، سفره های کریمانه افطار، محافل انس و جمع خوانی قرآن کریم در کانون های مساجد شهری و روستایی


به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ مصطفی قبادی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، در تشریح ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان گفت: اجرای طرح تلاوت نور و جمع خوانی قرآن کریم با همت کانون های فرهنگی هنری مساجد در نقاط شهری و روستایی از مهمترین برنامه های ماه مبارک رمضان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ مصطفی قبادی سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، در تشریح ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان  گفت: اجرای طرح تلاوت نور و جمع خوانی قرآن کریم با همت کانون های فرهنگی هنری مساجد در نقاط شهری و روستایی از مهمترین برنامه های ماه مبارک رمضان است.

وی با اشاره به دایر شدن کلاس های آموزش قرآن و تصحیح خوانی قرائت نماز در این ایام، افزود: برپایی محافل نورانی انس با قرآن کریم و سفره های کریمانه افطار در شب های ماه مبارک رمضان با محوریت کانون های مساجد پیش بینی شده است.

 قبادی، برپایی ایستگاه های صلواتی افطار در میادین و محلات مختلف شهر، برگزاری مسابقات فرهنگی و مذهبی، برپایی جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع)، توزیع قرآن و مفاتیح ویژه طرح تلاوت نور، تقدیر از خادمان نماز و فعالین قرآنی در مساجد، برپایی مراسم معنوی شب های قدر در مساجد و حضور پرشور و فعال اعضای کانون های مساجد در راهپیمایی روز جهانی قدس را از جمله برنامه های ماه مبارک رمضان در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان برشمرد.

 وی با اشاره به اجرای مراسم استقبال ماه آسمانی ویژه روزه اولی ها در نخستین روز از ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ترویج فرهنگ سفره های افطاری ساده با عنایت به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، برگزاری نشست های پرسش و پاسخ احکام و عقاید ویژه نوجوانان، بانوان و آقایان، بهره گیری از مبلغین جهت برگزاری کارگاه آموزشی در سنین مختلف نیز در این ایام به صورت ویژه دیده شده است.

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد کرمانشاه، ابراز کرد: به منظور بهره مندی هر چه بیشتر روزه داران از فیوضات و برکات ماه میهمانی خدا، برپایی محافل انس با قرآن کریم با ارائه تفسیر آیات توسط مبلغین و برگزاری کارگاه های آموزش قرآن کریم در کانون هایی که خانه نور دارند، پیش بینی شده است.

 وی از برپایی کرسی های تلاوت نور در کانون های فرهنگی هنری مساجد با بهره گیری از قاریان برجسته کشوری و استانی خبر داد و گفت: یکی از برنامه های شاخص پیش بینی شده در ماه مبارک رمضان، برگزاری مراسم سوگواری وفات حضرت خدیجه(سلام الله علیها) با تبیین ابعاد گوناگون شخصیت این بزرگ بانوی اسلام و نقش کلیدی ایشان در پیشرفت اسلام، همدلی و همراهی با پیامبر اکرم(ص)، انفاق و احسان و ساده زیستی ایشان توسط مبلغان و سخنرانان برجسته استانی و کشوری است.

 قبادی، با اشاره به تدارک ویژه برنامه هایی در دهه اکرام ایتام و میلاد امام حسن مجتبی(ع)، خاطرنشان کرد: برگزاری جشن میلاد با سعادت کریم اهل بیت امام حسن(ع) همراه با سخنرانی ائمه محترم جمعه و جماعات پیرامون سیره علمی و عملی آن امام همام، تبیین ویژگی های شخصیتی ایشان و همچنین تهیه و تدارک بسته های غذایی با کمک خیرین جهت اهداء به نیازمندان در راستای اکرام و اطعام نیازمندان به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد.

 وی با بیان اینکه تبیین شخصیت و سیره علوی توسط کارشناسان دینی و مبلغان اعزامی از حوزه علمیه قم در کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: در ایام ماه مبارک رمضان به منظور ترویج قرائت زیارت امین الله و زیارت خاصه امیرالمومنین در روزهای یکشنبه در کانون های مساجد صورت می گیرد.

 سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد کرمانشاه، یادآور شد: انتظار می رود که کانون های مساجد براساس نیازسنجی محلات و متناسب با سلیقه های مختلف برنامه های معنوی، فرهنگی و قرآنی خود را در ماه مبارک رمضان به نحو احسنت به اجرا درآورند.