Menu

صنعت گردشگری می‌تواند اقتصاد استان را متحول کند

استاندار کرمانشاه: صنعت گردشگری می‌تواند اقتصاد استان را متحول کند


استاندار کرمانشاه در نشست برنامه ریزی یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور در کرمانشاه گفت: صنعت گردشگری این ظرفیت را دارد که اقتصاد استان را متحول کند.

هوشنگ بازوند در نشست برنامه ریزی یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور كه روز دوشنبه 15 آبان  در کرمانشاه برگزار شد گفت :گردشگری یک ظرفیت معلق در دنیاست و این به هنر ما بستگی دارد که چقدر بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم و سهم بیشتری ببریم.

 وی به رشد صنعت گردشگری در خاورمیانه اشاره کرد و گفت:  خوشبختانه در کشور ما هم یک اجماع روی صنعت گردشگری ایجاد شده است.

 استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های استان کرمانشاه در حوزه گردشگری و ثبت 2200 اثر تاریخی استان، گفت: اینکه بگوییم صنعت گردشگری می تواند اقتصاد استان را متحول کند، حرف گزافی نیست.

 وی افزود: استان کرمانشاه بواسطه مرکزیت در غرب کشور و همچنین همجواری با کشور عراق بازار خوبی برای صنعت گردشگری دارد و می تواند گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جذب کند.

 وی با تاکید بر اینکه باید روی تبلیغات و معرفی جاذبه های گردشگری استان بیشتر کار کنیم، گفت: متاسفانه کمتر به تبلیغات در حوزه گردشگری توجه کرده ایم و بسیاری از ظرفیت های گردشگری استان ناشناخته است.

 بازوند امنیت را لازمه حضور گردشگران در هر منطقه‌ای دانست و گفت: اینکه گاها گفته می شود کرمانشاه امنیت مناسبی ندارد را به هیچ وجه قبول ندارم و معتقدم کرمانشاه از امن ترین استانهای کشور است. گاها شاهدیم برخی موارد منفی در استان بزرگنمایی می‌شود که تاثیر منفی دارد و باید از این کار پرهیز کرد.

 استاندار کرمانشاه با بیان اینکه باید به حوزه نرم افزاری صنعت گردشگری بیشتر توجه کنیم، گفت: برگزاری گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در کرمانشاه فرصت خوبی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان است.

 وی به نقش راهنمایان گردشگری در معرفی جاذبه‌ها و سوق دادن گردشگران به سمت استان اشاره کرد و گفت: اگر شاهد رونق گردشگری و ورود گردشگران به استان باشیم، بدون شک سرمایه گذاران نیز مشتاق خواهند شد که برای ایجاد زیرساخت های مورد نظر نظیر اماکن اقامتی سرمایه گذاری کنند.

 بازوند با بیان اینکه نحوه برخورد با گردشگران نیاز به آموزش و فرهنگ سازی در سطح جامعه دارد، گفت: رسانه ها در این زمینه نقش مهمی بر عهده دارند.

 استاندار کرمانشاه بر مردمی کردن صنعت گردشگری نیز تاکید کرد و گفت: تجربه نشان داده دولت ها در این کار چندان موفق نیستند و باید به سمتی برویم که خود مردم امور را بر عهده بگیرند.

 وی همچنین پیشنهاد داد، تا زمان برگزاری گردهمایی راهنمایان گردشگری روی ایده کرمانشاه 2020 با رویکرد توسعه صنعت گردشگری توسط یک تیم کارشناسی کار شود و در این گردهمایی از آن رونمایی گردد.

 وی افزود: حتی می توان در هیات دولت این طرح را تصویب کرد و کمک هایی از دولت برای تحقق آن دریافت  کنیم.

 یازدهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری سراسر کشور، 29 بهمن تا دوم اسفند در کرمانشاه برگزار می‌شود.