نسخه آزمایشی
Menu

استاندار کرمانشاه: برای رفع مشکلات استان برنامه داریم

استاندار کرمانشاه: برای رفع مشکلات استان برنامه داریم


استاندار كرمانشاه گفت: برنامه هاي خود را در حوزه هاي مختلف برای حل مشكلات استان تدوين كرده ايم و در اين راستا با محور قرار دادن بهبود فضاي كسب و كار قصد داريم استان گام مهمي در حوزه اشتغال بردارد.

هوشنگ بازوند در نشست با همكاران استانداری، با تبريك فرارسيدن دهة فجر انقلاب اسلامي و گراميداشت ياد و خاطره امام خميني(ره) و شهيدان والامقام انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي، اظهار کرد: انقلاب اسلامي به لحاظ ماهيت خود و متفاوت بودن با ديگر انقلاب‌ها از همان روزهاي اول با عناد و توطئه هاي دشمنان مواجه شد، زيرا اين انقلاب به نوعي منحصر به فرد بود و براي پيشبرد اهداف خود در دامن  هيچكدام از بلوك شرق و غرب قرار نگرفت.

وي با اشاره به يكي از شعارهاي مردم در زمان انقلاب مبني بر "نه شرقي و نه غربي، جمهوري اسلامي" اظهار کرد: اين انقلاب به لحاظ ماهيت خود همواره مورد غضب ابرقدرت ها بوده و كشورهاي استكباري سعي داشته اند در حركت اين انقلاب موانع ايجاد كنند، اما با هوشياري مردم و مديريت انقلاب اسلامي توسط امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري همواره توطئه ها و دسيسه هاي آنان با شكست مواجه شده است.

استاندار كرمانشاه با اشاره به دستاوردهاي عظيم انقلاب اسلامي براي كشور در عرصه هاي مختلف، خواستار تبيين و انتقال اين دستاوردها به نسل جوان كشور شد و گفت: نسل حاضر جامعه با نسل ما خيلي تفاوت دارد، لذا بايد با استدلال، منطق و مستند اين دستاوردها را به آنان منتقل كنيم و نبايد از اين كار مهم غافل باشيم، زيرا دشمن هميشه منتظر پيدا كردن فرصت جهت ضربه زدن به اين انقلاب است.

بازوند در ادامه با اشاره به امنيت و آرامش كشور و مقايسه آن با كشورهاي منطقه خاطرنشان ساخت: اين آرامش و امنيت يك دليل مهم دارد و آن اداره و مديريت كشور توسط رهبر است كه كشورهاي ديگر از اين نعمت بي بهره هستند، لذا دشمن به دنبال اين است كه كشور ايران هم به سرنوشت كشورهاي منطقه دچار شود، اما ما بايد هميشه هوشيار باشيم و توطئه ها و دسيسه هاي دشمنان را مورد شناسايي قرار دهيم.

مقام عالي دولت در استان، حق راي مردم در انتخابات را از دستاوردهاي ديگر انقلاب برشمرد و گفت: همه مردم در زمان انقلاب شعار تشكيل نظام جمهوري اسلامي را مي دادند، اما حضرت امام(ره) به اين حد راضي نبودند و از مردم خواستند در پاي صندوق هاي راي حاضر شوند و برگه تشكيل جمهوري اسلامي را امضاء كنند كه اين موضوع نشان دهنده ارج نهادن اين نظام به راي مردم است.

وي احياي خودباوري در بخش هاي مختلف به ويژه عرصه هاي اقتصادي و علمي را از دستاوردهاي ارزشمند انقلاب اسلامي دانست و افزود: همگي وظيفه داريم اين دستاوردهاي بزرگ را با زبان خودشان به نسل جوان منتقل كنيم.

از آمدن به كرمانشاه پشيمان نيستم

استاندار كرمانشاه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به كاركرد پرسنل استانداري و تاثيرگذاري آنان بر روند توسعه و تحولات استان گفت: بايد هر چه مي توانيم اين بدنه كارشناسي را قوي تر كنيم، زيرا اين بدنه مي تواند بهره وري بالاتري داشته باشد و بايد به عنوان الگو براي ديگر ادارات مدنظر قرار گيرد.

 
بازوند افزود: حدود 4 ماه است كه به كرمانشاه آمده‌ام و از آمدن به اين استان نه تنها پشيمان نيستم بلكه جديت و انگيزه كاري ما با توجه به توانمنديهای موجود دو چندان شده است.

"
زلزله" شوكي بزرگ براي استان بود

وي به وقوع زلزله 7.3 ريشتري در استان اشاره كرد و گفت: اين زلزله شوك بزرگ و سختي بود كه به استان وارد شد، اما با استفاده از ظرفيت هاي نيروهاي مسلح و تقسيم بندي كه در صبح روز زلزله صورت گرفت، موفق شديم  بحث امداد و نجات را در كوتاهترين زمان ممكن انجام دهیم. اين زلزله تنها زلزله اي بود كه پس از چند روز از وقوع آن، صداوسيما خبري مبني بر پيدا كردن زنده اي از زيرآورها پخش نكرد.

نماينده عالي دولت در استان گفت: در اين زلزله به دنبال اين بوديم كه تهديد زلزله را به فرصت تبديل و مديران ملي را نسبت به حوادث گسترده آن حساس كنيم و در اين راستا موفق شديم بيش از 95 درصد از مديران ملي كشور را به استان بياوريم و آنان را نسبت به استان حساس كنيم كه خوشبختانه در اين زمينه از لحاظ تخصيص اعتبارات و ديگر موضوعات به نتايج خوبي دست پيدا كرديم.

استاندار كرمانشاه گفت: در كنار مسائل سخت افزاري زلزله مانند ساخت خانه و كانكس، به مسائل نرم افزاري آن يعني به موضوع روح و روان افراد حادثه ديده توجه داريم.

"
بيكاري" مشكلي بزرگتر از زلزله است

استاندار كرمانشاه همچنين با بيان اينكه مشكلي بزرگتر از زلزله به نام بيكاري در استان وجود دارد، اظهار کرد: در زلزله اخير از سياست ها و برنامه هاي اصلي استان غافل نبوديم و به دنبال آسيب شناسي مسائل بوديم و اکنون در جريان هستيم كه مشكل در حوزه اشتغال استان كجاست.

 
بازوند با بیان اینکه برنامه هاي خود را براي حل مشكلات استان در بخش هاي مختلف تدوين كرده ايم، گفت: براي بخش كشاورزي قصد داريم از كشاورزي سنتي و معشيتي به سمت كشاورزي اقتصادي و صنعتي حركت كنيم و در حوزه هاي صنعت، گردشگري و خدمات هم قصد داريم برنامه هاي تحول سازي را دنبال كنيم.

وي با اشاره به ظرفيت هاي استان در زمينه هاي مختلف خاطرنشان ساخت: اين استان قادر است به سه استان همجوار خود خدمات و سرويس ارائه كند و با توجه به اين ظرفيت ها و توانمندي هاي ويژه و همچنين محور قرار دادن بهبود فضاي كسب و كار مي خواهيم استان گام هاي مهمي در زمينه اشتغال بردارد.

استاندار كرمانشاه در پايان از كارشناسان و كارمندان استانداري خواست با ارائه نظرات و پيشنهادات خود و همچنين با تلاش گسترده‌تر استان را در حركت به سمت توسعه و پيشرفت ياري كنند.