Menuمهندس رضا رحیمی: دستگاه ها به دنبال جذب اعتبارات پژوهشی ملی باشند

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه از تشکیل کمیته علمی - یادآوری طرح های پژوهشی در کرمانشاه خبر داد.

 به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ مهندس رضا رحیمی در سیزدهمین کارگروه پژوهش و فناوری و نوآوری استان که با حضور دستگاه های اصلی، دانشگاه ها، پارک علم و فناوری و مراکز رشد کرمانشاه برگزارشد، اظهار داشت: با توجه به اهمیت و نقش پژوهش در توسعه استان، نشست های کارگروه به صورت منظم و ماهیانه با حضور دستگاه ها، دانشگاه های استان، پارک علم و فناوری و مراکز رشد برگزار می شود.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه افزود: طرح ها و اعتبارات پژوهشی که از محل اعتبارات دستگاه های اجرایی استان اجرا می شوند، در این نشست مطرح و به شکل کارشناسی مورد بررسی قرار گرفت.
این مدیر ارشد استان در ادامه سخنانش از تشکیل کمیته علمی - یادآوری طرح های پژوهشی در کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: در این کمیته نمایندگان پنج دستگاه اصلی عضو خواهند بود و دبیرخانه این کمیته نیز به سازمان مدیریت و برنامه ریزی سپرده شده است.
وی ادامه داد: امیدواریم با تشکیل این کمیته، طرح های پژوهشی و کاربردی که نیاز اصلی دستگاه ها هستند، مورد بحث و بررسی دقیق تر و کارشناسانه تری قرار گیرند.
معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه با اشاره به در پیش بودن هفته پژوهش و فناوری تصریح کرد: در نشست کارگروه مقرر شد بررسی ها و اقدامات لازم برای برگزاری این رویداد مهم انجام گیرد تا در این هفته دانشجویان، دانش آموزان و دیگر گروه ها بتوانند ایده های و فناوری های برتر خود را به نمایش بگذارند.
مهندس رضا رحیمی با تاکید بر لزوم استفاده از اعتبارات پژوهشی ملی دستگاه هایی که اعتبارات جاری را به صورت ملی دریافت می کنند اظهار داشت: به گونه ای برنامه ریزی شده که در استان از این اعتبارات ارزشمند به شکل بهتری در زمینه طرح های پژوهشی استفاده شود. و همچنین این اعتبارات پژوهشی ملی به سمت دانشگاه دانشگاه و مراکز پژوهشی استان سوق داده شوند.
وی افزود: امیدواریم با جذب این اعتبارات و منابع بتوانیم بخشی از نیازهای اساسی استان در حوزه های پژوهشی و فناوری را عملیاتی کنیم